Gucci İle Tişörtlerden, Sokak Sanatına

Gucci’nin yeni projesi ile tanıştınız mı? Alessandro Michele, Gucci’nin başına geçtiğinden beri markada gerek tasarım, gerekse kitleyle iletişim  anlamında sıradışı şeyler oluyordu. Bu sefer de Gucci, yeni kapsül tişört koleksiyonu için illustrator Angelica Hicks ile  eğlenceli bir işbirliği yaptı.

Angelica Hicks’in Gucci için tasarladığı tişörtler

Markalar Ve Sokak Sanatı

Freaks and Geeks yani ‘Ucubeler ve İnekler’

İşbirliği denince aklımıza hep lüks bir markanın bir hazır giyim zinciriyle yaptığı ortaklık canlansa da, Gucci’nin tişörtlerini illustrator Angelica Hicks’e çizdirmesi ve  tanıtım için yaptırdığı sokak sanatı oldukça ilgi çekici. Bu tişört serisine özel, sanatçı Milano’nun Corso Garibaldi caddesinde bir binanın yanına özel bir duvar çalışması yaptı. Buram buram Gucci kokan kıyafetleri ve gözlükleriyle üzerinde ‘Freaks and Geeks’ yazan bu 4 kat yükseliğindeki duvar resmi, yolda yürürken görmeyi beklemediğiniz bir Gucci reklamı. Marka da hem tişörtlerin hem de sokak resimlerinin sosyal medyadaki paylaşım oranını arttırmak için #Guccifreaks hashtag’i ile insanları paylaşmaya davet ediyor.

Aslında bu duvar resmi, Gucci’nin Angelica Hicks ile ilk yaptığı sokak çalışması değil. Daha öncesinde de marka New York’un Soho bölgesinde benzer bir çalışma yapmıştı.  Kuşkusuz bu çalışmalarda dünya çapında genel olarak bilinirlik kazanan sokak sanatçıları ve duvar ressamlarının etkisi çok büyük. Tüm sokak resimlerinde olduğu gibi, bu çalışmalar da kalıcı olmayacak. Gucci’nin bu çalışmaları sadece 2 ay boyunca Milano ve New York’un duvarlarını süsleyecek.

Angelica Hicks ve Gucci için New York’ta bulunan çalışması

Gelelim bu merakla beklediğimiz tişört koleksiyonuna. 25 Mayıs’ta online ve offline olarak satışı başlayacak olan bu koleksiyonda biz duvar resimlerini, tişörtlerden daha çok beğendik. Fakat bu demek değil ki önümüzdeki günlerde bloggerları bu tişörtlerin içinde görmeyeceğiz.

 

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.