modakariyeri.com

Türkiye’nin ilk profesyonel moda platformu

Ağustos 2015’de Aslı Özbek tarafından kurulan site bugün binlerce üyesine moda gündemini takip etme imkanı veren,

ayda 30.000den fazla okuru olan bir platform oldu.

ASLI ÖZBEK – KURUCU

 İstanbul’da avukat bir ailenin küçük kızı olarak dünyaya gelen Aslı, İtalyan Lisesi’nde okudu.

İşletme eğitiminin ardından moda sektörüne merakı ağır basınca 2004 yılında Floransa’da İtalya’nın öncü moda okullarından Polimoda Fashion Institute’da Fashion Merchandising yüksek lisansı yaptı. Polimoda mezuniyetinin ardından gelen 15 yılda Floransa, Milano, Padova ve Paris’te gelişen kariyerinde, mağaza müdürlüğünden satın almaya birçok farklı pozisyonda çalışan Aslı, 2006’da Louis Vuitton İtalya’nın ilk Türk çalışanı, 2009’da Louis Vuitton Avrupa’nın en genç mağaza müdürü oldu. 2012’de Lanvin Paris’in ilk eğitim departmanını kurmak için Paris’e transfer oldu.

2014 yılında eğitimine devam etmeye karar vererek dünyanın sayılı business okullarından Insead’da Değişim Yönetimi yüksek lisansına başladı ve 2016 Mayıs ayında mezun oldu. Tüm bunları yaparken farklı projelerde, ekip kuruluşları, işe alım ve eğitim süreçlerinde yönetici olarak yer aldı.  Türkiye ve Avrupa’da birçok moda okulunda (Paris ESLSCA, IFA Paris, Polimoda) ders verdi ve moda girişimlerine mentörlük yaptı.

2015 yılında, Türkiye’de moda sektöründe bilgi ve deneyim paylaşımı eksikliğini farkederek moda sektörüne özel bir kariyer platformu olan modakariyeri.com’u kurdu. Bu site Türkiye’nin ilk profesyonel moda platformu olarak Türkiye’ye ücretsiz ve çevrimiçi bir moda bilgi kaynağı kazandırdı.

Aslı 2018 Ocak ayından beri Milano’da profesyonel hayatına devam ediyor. Katkıda bulunan yazarlarla birlikte siteyi devam ettiriyor.

İletişim: asli@modakariyeri.com

Katkıda Bulunanlar