modakariyeri.com

Türkiye’nin ilk profesyonel moda platformu

Ağustos 2015’de Aslı Özbek tarafından kurulan site bugün binlerce üyesine moda gündemini takip etme imkanı veren,

binlerce kişi tarafından düzenli okunan bir platform oldu.

Biz kimiz?

 

ASLI ÖZBEK – KURUCU

 İstanbul’da avukat bir ailenin küçük kızı olarak dünyaya gelen Aslı, İtalyan Lisesi’nde okudu. İşletme eğitiminin ardından moda sektörüne merakı ağır basınca 2004 yılında Floransa’da İtalya’nın öncü moda okullarından Polimoda Fashion Institute’da Fashion Merchandising yüksek lisansı yaptı. Polimoda mezuniyetinin ardından gelen 12 yılda Floransa, Milano, Padova ve Paris’te gelişen kariyerinde, mağaza müdürlüğünden satın almaya birçok farklı pozisyonda çalışan Aslı, 2006’da Louis Vuitton İtalya’nın ilk Türk çalışanı, 2009’da Louis Vuitton Avrupa’nın en genç mağaza müdürü oldu. 2012’de Lanvin Paris’in ilk eğitim departmanını kurmak için Paris’e transfer oldu.

2014 yılında eğitimine devam etmeye karar vererek dünyanın sayılı business okullarından Insead’da «Değişim yönetimi ve koçluk» yüksek lisansına başladı ve 2016 Mayıs ayında mezun oldu. Tüm bunları yaparken farklı projelerde, ekip kuruluşları, işe alım ve eğitim süreçlerinde yönetici olarak yer aldı.  Türkiye ve Avrupa’da birçok moda okulunda (Paris ESLSCA, IFA Paris, Polimoda) ders verdi ve moda girişimlerine mentörlük yaptı. 2015 yılında, Türkiye’de moda sektöründe bilgi ve deneyim paylaşımı eksikliğini farkederek moda sektörüne özel bir kariyer platformu olan modakariyeri.com’u kurdu. Bu site Türkiye’nin ilk profesyonel moda platformu olarak Türkiye’ye ücretsiz ve çevrimiçi bir moda bilgi kaynağı kazandırdı. Aslı 2018 Ocak ayında İtalya’ya döndü ve Milano’da profesyonel hayatına devam ediyor.

İletişim: asli@modakariyeri.com

Katkıda Bulunanlar

Katkıda Bulunanlar

Nişantaşı Işık Lisesi’nin ardından, 2012 yılında lisans eğitimini London College of Fashion’da Fashion Design & Development bölümünde tamamladı. Istanbul’a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra  Londra’ya geri dönüş yaparak London College of Fashion’da Fashion Management okudu. Ardından aynı okulda Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans öğrencisiyken Tayland markası Supersweet Pop ile işbirliği yapıp markayı tanıtmak için Londra’da bir pop-up store açtı. Aralık 2015’ten beri İstanbul’da yaşıyor. 2016 – 2019 yılları arasında Moda Kariyeri’nde içerik editörü olarak çalıştı. Eda en çok modanın hayatımızla ilişkisi üzerine yazmayı seviyor, moda ve teknoloji, moda ve spor gibi alanlarda yazılarını görebilirsiniz. Ayrıca gençlik ve tüketim kültürünü analiz etmekten vazgeçmiyor. Eda sıkı bir YouTube izleyicisi.