Gucci Dekorasyon Dünyasına Giriyor

Alessandro Michele’nin kreatif direktörü olduktan sonra maksimalizm konusunda çığır açan ve hepimizin gözünde demode algısından popüler konseptine geçen Gucci’de yine sıradışı şeyler oluyor. Öyleyse Gucci severlere müjde. Bundan sonra giyim tarzınızda olduğu gibi ev dekorasyonu tarzınızda da Gucci’yi kullanabileceksiniz. Markanın instagramında duyurduğu üzere ‘Gucci Decor’ Eylül ayında satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Alex Merry’nin Gucci için çizimleri

Lüks markaların dekorasyon alanına girmesi sektörde uzun zamandır devam eden bir strateji ve hali hazırda Missoni Home, Armani Casa, Fendi Casa gibi markalar tarafından yıllardır uygulanıyor. Peki kıyafetler ve aksesuarlarla görmeye alıştığımız Gucci, ev dekorasyonuna uyarlanınca nasıl olucak? Markanın yayınladığı basın bültenine göre bu koleksiyon alışılageldik ev dekorasyonu konseptinden daha farklı olacak. ” Gucci Decor’daki fikir, bütün bir dekorasyon koleksiyonu üretmekten çok mekanlarda kişiselleştirilebilecek parçalar üretmek” diyen Gucci hepimize kişiselleştirme özelliği olan ve sıradışı parçalar üreteceğinin sinyalini verdi bile. Diğer bir dikkat çeken nokta ise haberi  instagram sayfalarında illustratör Alex Merry’nin marka için yaptığı çizimlerle duyurmaları oldu.

Gucci’nin son defilesinde sıklıkla yer verdiği yılan desenlerinin yastıklar ve diğer aksesuarlarda da yer alacağı konuşuluyor

Şimdilik aldığımız habere göre koleksiyonda mumlar, tepsiler, yastıklar, sandalyeler ve duvar kağıtları gibi birçok parça olucak. Fiyat aralığının ise 190 Dolar’dan başlayıp 30,000 Dolar’a kadar çıkması planlanıyor. Koleksiyonla ilgili görüntüler henüz yayınlanmamış olsa da bol miktarda işleme, renk, yılan ve arı figürlerinin yer alacağı konuşuluyor. Yani tam bir Gucci göreceğiz.

O zaman Gucci terliklerimizi Gucci mumlarımız ve duvar kağıtlarımıza uydurabileceğimiz günleri dört gözle bekleyelim.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.