Fendi ve Versace Fendace İçin Bir Arada

Geçtiğimiz günlerde Milano modanın dev isimleri tarafından ele geçirildi; özellikle Versace’nin Via Gesu’da gerçekleştirdiği ilkbahar/yaz 2022 koleksiyonu renkli şovuyla haftanın yıldızı olmuştu…ta ki Kim Jones, Silvia Venturini Fendi x Donatella Versace bir araya gelerek  FENDACE koleksiyonunu moda severlerlerle buluşturana kadar.

fendace

Fendace

50 görünümden oluşan koleksiyonda moda sahnesinin iki büyük ismi Fendi ve Versace güçlerini “takas ederek” İtalyan modasının ikonik parçalarını yeniden yorumladı ve bizlere Fendi and Versace : The Swap koleksiyonunu sundular. 2021 yılında kreatif direktör Alessandro Michele , Gucci için Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia ile el ele vererek Aria koleksiyonunu sunmuştu ve moda dünyasına bambaşka bir soluk getirmişti. Farklı iki büyük markayı bu sefer Milano Moda Haftası’nda görmek herkesi yeniden heyecanlandırdı.

Versace’nin renkli ve bir o kadar da feminen görünümleri ile Fendi’nin klasik logosu ve çarpıcı kesimlerinden oluşan parçalar bir araya gelerek 90’ların gözde modelleri, Kate Moss, Naomi Campbell,  Shalom Harlow, Amber Valletta gibi isimlerin üzerinde hayat buldu.

Versace kreatif direktörü Donatella Versace koleksiyonu “Moda tarihinde bir ilk: Saygı ve dostluktan kaynaklanan gerçek bir yaratıcı diyaloga sahip iki tasarımcı. İki koleksiyon oluşturmak için rolleri değiştirmemize yol açtı.” sözleriyle dile getirirken Fendi kreatif direktörü Kim Jones ise birlikteliklerini şöyle yorumladı “Arkadaşlar, idoller, mentörler… Beraberliğin güzelliğidir.”

Roma ve Milano merkezli bu iki dev marka için söyleyebiliriz ki Versace ve Fendi olağanüstü vizyonlarını sunmak için yerleri değiştirerek İtalyan modasında yıkıcı ve benzersiz bir anı sahneye koydular.

Tıpkı defile sırasında yeşillik duvarlarına gömülü Medusa yüzlü panellerin Karl Lagerfeld tarafından Fendi için tasarlanan çift F logosunu ortaya çıkarmak için döndürülmesi gibi moda sahnesinde birçok değişimin yaşanacağının habercisi diyebiliriz.

Gianni ve Donatella Versace hakkında daha çok bilgi edinmek için bu yazımızı okuyun.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.