Dior İlkbahar Yaz 2022 Koleksiyonu

Dior İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu için tasarlanan masal dünyası; merak, arzu ve araştırmadan besleniyor. Maria Grazia Chiuri bu kez 1960’lı yılların zenginliğinden yola çıkıyor. Spesifik olarak, 1961’de sunulan ve o dönemki moda basını tarafından “Tıpkı ‘New Look’un 1947’de yaptığı gibi, modayı tamamen değiştirecek bir koleksiyon.” ifadesiyle aktarılan Marc Bohan’ın Slim Look koleksiyonunu vurguluyor. Maria Grazia Chiuri Bohan hakkında “Geçmişle ipleri kopararak Dior’u hazır giyim dünyasına tanıtmıştı. Dior tarihinin bu bölümünü kendi zevkime ve ruhuma çok yakın buluyorum.” diyor.

Siluetler Bohan estetiğindeki dönen renk bloklarına referansla kesimleri ve farklı renklerle oluşturulan grafik efektleri vurguluyor. Sarı, yeşil, kırmızı, lacivert, turuncu ve ahududu rengi adeta dans ediyor.

Bu renkler aynı zamanda oyunların kalbindeki mekânsal geometriyi sembolize ediyor: Defilenin set tasarımında, İtalyan sanatçı Anna Paparatti’nin işlerinin felsefesini yansıtan bir ruhla attığı “absürdist” imzası fark yaratıyor. Materyaller ve desenler sanatın, tasarımın ve modanın buluştuğu benzersiz bir özgürlük mekanı olan Roma’daki efsanevi gece kulübü Piper Club’ı çağrıştırıyor.

Koleksiyonun görsellerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.