Black Friday Alışverişi Yapacaklar İçin Erkek Parfüm Önerileri

Kişisel bakımın en önemli unsurlarından biri parfümler. Parfüm alışverişinde ise, belirli dönemlerde online alışveriş siteleri ciddi indirimler uyguluyor. Erkek parfüm satın alırken, Chanel gibi markalar her zaman bir adım önde. Peki kampanyalı ve indirimli Chanel erkek parfüm için en iyi dönem hangisi? Bu sorunun yanıtı, tabii ki tüm dünyada en büyük alışveriş fırsatlarının ortaya çıktığı Black Friday. Muhteşem Cuma ya da Şahane Cuma Fırsatları olarak da adlandırılan bu dönem, her yıl Kasım ayının son Cuma günü gerçekleşiyor. Black Friday döneminde, en çok öne çıkan kategorilerden biri, kişisel bakım ve kozmetik ürünleri. İndirimli Chanel parfüm ya da diğer erkek parfüm markalarında da bu durum geçerli. Peki, erkek parfüm satın alacaklar nelere dikkat etmeli? Black Friday 2021 parfüm alışverişinde dikkate alabileceğiniz öneriler sıraladık.

Parfümün Her Notası Sizi Yansıtmalı

Parfümler, diğer bakım ürünlerinden bir noktada ayrışıyor. Bu da, teninizin kokusu ile sağladığı uyumun ardından, ortaya çıkan benzersiz etki. Bu nedenle birçok kişi, uzun yıllar boyunca tek bir parfüm kullanıyor, Chanel erkek parfüm gibi ürünleri tercih ediyor. Parfümlerde üç farklı nota, yani bir nevi katman yer alır. İlk nota, parfüm sıkıldıktan sonraki ilk 20 dakikalık süreci, ikinci nota ilk 2 saatlik süreci, son nota ise parfümün kalıcılığı doğrultusunda kalan süreci ifade ediyor. Satın aldığınız parfümde her notanın yarattığı hissi bilmek önemli. Kalıcı parfüm arıyorsanız, hediyelik parfüm ya da özel gün için uygun parfümler araştırıyorsanız notaları ve yaşattığı deneyimi bilmeniz de önemli.

Erkek Parfüm Alışverişinde Hangi Marka Öne Çıkıyor?

Özellikle Black Friday gibi, belli kategorilerde birçok markanın kampanyalarını sunduğu dönemlerde marka tercihinde kararsızlık söz konusu. En iyi erkek parfüm markası hangisi ya da Black Friday günlerinde hangi erkek parfümde en çok indirim söz konusu gibi bir merakınız olabilir. Kişisel bakım ürünleri ve kozmetik alanında, son yıllarda en çok tercih edilen adres olan Sephora, çok geniş bir marka skalasına sahip. Black Friday parfüm indirimlerinde de harika teklifler sunan Sephora’da, en popüler erkek parfüm markasına baktığımızda ise karşımıza Chanel çıkıyor. Dünya modasına yön veren bir marka olan Chanel, parfüm konusundaki uzmanlığını, eşsiz kokulara sahip erkek parfüm modelleriyle gösteriyor. Erkeklere en çok yakışan parfüm modellerini sunan marka, bu yıl da Black Friday indirimleri ile birçok kişinin gözdesi olacak.

Satın Aldıktan Sonra: Parfümün Kalıcı Olması Nasıl Sağlanır?

Erkek parfüm önerileri listemizde, parfüm tipi ve marka seçimi konusunda bilinmesi gerekenler bu şekilde. Buna ek olarak, parfümün kalıcılığını artırmak istiyorsanız parfüm kullanımına dair de bazı bilgiler önemli. Bunların başında, parfümün kokusunun uzun süre kalması için, duşun ardından, nemlendirici kullandıktan sonra parfümü doğrudan vücuda sıkmak önemli bir detay. Bilek ya da boyun gibi bölgeler ise, kan akışının hızlı olduğu yerler olmasından ötürü, parfüm kokusunu iyi bir şekilde yayar. Bu nedenle tester parfümler de genelde bu bölgelere uygulanır.

Chanel başta olmak üzere Calvin Klein ve diğer parfüm markalarının yer aldığı Sephora, en iyi parfüm indirimlerini Black Friday’de sunacak. Siz de markanın online alışveriş sitesine ve sosyal medya hesaplarına göz atarak, fırsatları takip edebilirsiniz.

 

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.