Dilara Fındıkoğlu LVMH Ödülüne Aday Gösterildi

Keşfetmeniz gereken tasarımcı Dilara Fındıkoğlu haberini yayınlayalı yaklaşık 6 ay oldu. Bu birçoklarımıza uzun bir zaman dilimi gelse de bir tasarımcı için oldukça kısa bir süreç aslında. Hele ki söz konusu tasarımcı bu altı ay içinde hem Marilyn Manson gibi bir isimle işbirliği yapıyor hem de LVMH ödülüne aday gösteriliyorsa gerçekten az zamanda büyük işler yapmış diyebiliriz.

Dilara Fındıkoglu Londra’da yaşayan ve moda dünyasına asi ve siyasetle modayı birleştiren ruhuyla yeni bir hava katan tasarımcı. Bir çok farklı referans noktasını birleştirip kendine özgü ve cesur bir tasarım çizgisi olan Dilara’nın şimdiden Lady Gaga ve Rihanna gibi müşterileri var ama Dilara Fındıkoglu bu hafta iki önemli haberle büyümeye devam edeceğini bizlere gösterdi

Dilara Fındıkoglu FW17

Daha bugün öğrendiğimiz taze habere göre Dilara, LVMH Grubu’nun bu sene 4. kere düzenlediği yükselmekte olan genç tasarımcılara verdiği LVMH ödülüne aday gösterilenler arasında. 90 ülkeden yaklaşaık 1,200 tasarımcının aday olduğu yarışmada ilk 21 arasında aday gösterilmek büyük bir onur.  Birinci seçilecek tasarımcıya ödül Paris’te Foundation Louis Vuitton’da 16 Haziran’da verilecek. Diğer tasarımcıları çok tanımasak da Dilara şimdiden hepimizin favorisi oldu bile.

Bu seneki LVMH ödülüne aday gösterile tasarımcılar. Dilara Fındıkoglu orta kısımda, soldan 2.

 

Dilara Fındıkoglu tasarımı Marilyn Manson tshirtleri

LVMH ödülüne aday gösterilmenin yanı sıra Dilara şu sıralar ilk işbirliğine imza attığı için de moda dünyasının gündeminde ve bu seferki oldukça sıradışı bir isim- Marilyn Manson. İşbirlikleri moda dünyasında sıklıkla rastladığımız ve bize hep çok heyecan vermiş projeler olmuştur. Marilyn Manson kimimizin ürkütücü, kimimizin ise ilham verici bulduğu bir isim  ama asıl önemli olan herkes bu ikilinin birbiriyle uyuştukları konusunda hemfikir. İkisi de protest, ikisi de isyankar ve ikisi de yaratıcı. Bu güç birleşiminin ortaya çıkardıklarını merakla bekliyor olacağız. Ayrıca global platformda hep yabancı tasarımcıların işbirliklerini duyduktan sonra bir Türk tasarımcısının da böyle projelere imza atması büyük bir başarı.

Dilara’yı ilk yayınladığımızdan beri geçen bu 6 ayda hem Rihanna ve Lady Gaga gibi isimleri giydirmesi, ilk işbirliğine imza atması hem de LVHM gibi prestijli bir ödüle aday gösterilmesi onun bir kez daha adını gelecekte sıklıkla duyucağımızı gösteriyor. Dilara Fındıkoglu herkese hitap etmeyebilir ama herkesin birbirinin benzeri ve ticaret odaklı tasarımlar yaptığı bir moda dünyasında bizlere sıradışı ve farklı şeyler sunup, tüm moda dünyasına bambaşka bir perspektiften bakmamızı sağladığı için onu seviyoruz.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.