Soyunma Kabinleri Tarih Oluyor!

Online alışveriş her geçen gün büyüyor ve gözünü geleneksel perakendenin tahtına dikmiş durumda. Bu alanda yapılan teknolojik yenilikler, bizi hala mağazalara yönlendiren faktörleri bertaraf etmeye çoktan başladı. Amerika merkezli 3Dlook firması tarafından piyasaya sürülen SAIA (Scanning AI for Apparel) sayesinde, akıllı telefonunuzdan 2 fotoğraf çekerek bedeninizi taratıp, istediğiniz kıyafeti üzerinizde görmeniz artık mümkün.

 

Online alışverişte çığır açacak bu teknoloji, sadece müşterilerin hayatını kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda markalar için de veri toplayarak; yeni ürünlerini daha doğru ve müşteri odaklı geliştirmelerine olanak sağlıyor. SAIA, pazara sunulduğunun 3. haftasında, aralarında global markaların da olduğu 10 firma tarafından sistemlerine entegre edilmek üzere satın alındı. Ek başka hiçbir cihaza ihtiyaç duymayan teknolojiden faydalanmak için, akıllı telefonunuz olması yeterli.

 

http://www.fibre2fashion.com/interviews/face2face/3dlook/vadim-rogovskiy/1627-1/

İrem Yanpar Coşdan
İrem Yanpar Coşdan

EGE ÜNİVERSİTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ (TEKNOLOJİ OPSİYONU) BÖLÜMÜNDEN 2009 YILINDA MEZUN OLDUM. ÜNİVERSİTENİN SON DÖNEMİNİ GEÇİRDİĞİM ENSAIT’DE (LİLLE-FRANSA), TEKNİK TEKSTİLLERLE TANIŞARAK, KOMPOZİT MATERYALLERDE DOĞAL LİFLERİN KULLANILMASI ÜZERİNE ÇALIŞMALAR YAPTIM. ARDINDAN İSTANBUL’A GELEREK BİR YANDAN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ’NDE İŞLETME BÖLÜMÜ YÜKSEK LİSANSI YAPARKEN BİR YANDAN DA İŞ HAYATINA BAŞLADIM VE 2010 SENESINDEN BERI TEKSTİL SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.