Son Moda Teknoloji: Balenciaga LED Işıklı ve USB Bağlantılı Sneakerlar

 

Markaların birbiriyle yarıştığı ‘ugly sneakers’ tasarımlarına bir yenisi daha ekleniyor fakat bu, olayı bir kademe daha üste taşıyacak cinsten bir hamle- teknolojik ayakkabılar.

Balenciaga’nın kreatif direktörlüğüne başladığından beri doğru stratejiler izleyen Demna Gvasalia bu defa da yüksek modayı teknoloji ile buluşturuyor. Geçtiğimiz Mart ayında Paris Moda Haftası’nda gösterilen Balenciaga teknolojik sneakerları, orta tabanda yer alan LED lambalara ve ayakkabıya gizlenmiş USB bağlantı noktasına sahip. LED lambaları yetişkin ayakkabılarında  görmek hem nostaljik hem de esprili bir yaklaşım. Peki USB girişi? Bir yandan yürüyüş yaparken, bir yandan da telefonunuzu şarj ettiğinizi düşünün. Ne kadar gerekli ya da kullanışlı olduğu tartışılır fakat günümüzün teknoloji çağında hiç kuşkusuz yaratıcı ve doğru bir bakış açısı.

Teknoloji ve modanın birleşmesi son derece heyecan verici. 5 farklı renk seçeneği ile sunulacak olan sneakerlar yeni sezonun arzu nesnesi olmaya aday.

Seda Balatekin

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde okuyorum. Son zamanlarda ağırlıklı olarak styling ve moda editörlüğü alanlarında çalışıyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.