Balenciaga Time Dergisinin En Etkili 100 Şirket Listesinde

Time dergisinin 2022’nin en etkili 100 şirketi listesinde bir moda markası olarak Balenciaga da yerini aldı. Dergi Balenciaga’ya “Bir mirası sarsmak” başlığı altında yer verdi.

Time’ın websitesinde belirttiği üzere Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia bugünün trendlerini yansıtmanın çok ötesinde onlara yön veriyor. Kendisinden Demna diye bahsetmemizi isteyen Gürcü tasarımcı Cristobal Balenciaga’nın son couture koleksiyonundan 50 yıl sonra yeniden bir Haute Couture koleksiyonu sunarak markanın değerli mirasını geri getirdi.

Demna Balenciaga’yı köklerine döndürürken aynı zamanda moda dünyasına yön veren işbirlikleri ve projelerle de adından söz ettiriyor. Bu projelerin arasında Fortnite ile gerçekleştirdiği sanal koleksiyonu ve The Simpsons işbirliğini hatırlayalım. Balenciaga Fortnite karakterleri Doggo, Ramirez, Knight ve Banshee’yi Fit Set’lerle giydirerek dijital moda dünyasında yeni bir kitleye ulaşmayı başardı. Bu koleksiyon aynı zamanda fiziksel mağazalarda da yer aldı.

time

Balenciaga defilesine sürpriz bir giriş yapan The Simpsons karakterlerini ise 10 dakikalık bir kısa filmde marka için modellik yaparken görmüştük. Filmde Homer, Marge’a doğumgünü için bir Balenciaga elbise hediye etmeye karar veriyor. Bunu yapmak için markaya bir e-posta yolluyor ve ellerindeki en ucuz ürünü kendisine göndermesini talep ediyor. Bu ilginç isteğin ardından gelişen olayları izlemediyseniz aşağıdaki filme mutlaka göz atın.

Balenciaga’nın Paris moda haftasında gerçekleştirdiği Sonbahar Kış 2022 defilesi de kendisi de bir mülteci olan Demna’nın Ukrayna’daki savaşa dikkat çekmesiyle öne çıktı. Demna modanın gücünü savaşa dikkat çekmek için kullanmasıyla övgü aldı. Balenciaga’yı en etkili 100 şirket listesine sokmayı başaran Demna’nın etkisi artarak devam edecek gibi görünüyor.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.