Keşfetmeniz Gereken Marka: Alzuarr

Türk markalarının adını uluslararası platformlarda gittikçe sık duymaya başladık. Dilara Fındıkoğlu ve Dora Teymur‘la başladığımız yükselen Türk markaları serimizde bu sefer pek çoğumuz için yeni olan bir isim var: Alzuarr.

 

Çok yeni bir marka olmasına rağmen şimdiden büyük bir çıkış yakalayan Alzuarr’ı tesadüf eseri sosyal medya sayesinde keşfettik.  Markanın kurucusu 27 yaşındaki Zeynep Dağ. Hollanda doğumlu Zeynep lisans ve yüksek lisans eğitimini Hollanda’nın ünlü tasarım okullarından Artez’de tamamlayıp sektörde tasarımla ilgili çeşitli işlerde çalıştıktan sonra kendi lüks ayakkabı markası için hazırlıklara başlamış. Alzuarr markası 2017’nin başında kurulmasına rağmen uluslararası platformda adından çok söz ettirmeyi başarmış.

Rihanna İle Yükseliş

Alzuarr’ın kuruluşundan kısa bir süre sonra bu kadar duyulması markanın tasarımları ve konumlandırılmasıyla birlikte akıllı bir dijital pazarlama stratejisine de dayalı. Ayakkabılarının Rihanna ile çok iyi örtüşeceğini düşünen Zeynep, instagramda Rihanna’nın fan hesaplarından birine mail atıp 50 euro karşılığında ayakkabılarını sayfasında paylaşıp paylaşamayacağını sormasıyla başlıyor herşey. Fan sayfasının kabul etmesinden sonra tesadüf eseri Rihanna’nın asistanı ayakkabıları görüp, markaya ulaşıyor. Rihanna’dan sonra markanın diğer yükselişini sağlayan isim ise Kylie Jenner.

Markanın, orkide ayakkabıları en çok satılan modelleri arasında.

 

Markanın kurucusu Zeynep Dağ

Zeynep’in tasarımlarına baktığımızda çizgisinin oldukça feminen olduğunu görüyoruz. Tamamen dişi detaylara sahip stilettolar, taşlar ve renklerle çabucak klişe olabilecek öğeleri ustaca harmanlamayı başarmış. Zeynep’in tasarımlarında tüm bu feminen detayların yanı sıra yer yer sanat ve pop-art ilhamına da rastlıyoruz; bu da Zeynep’in sanat eğitiminin yansıması. Markasının odak noktasının topuklu ayakkabılarla güçlü kadınlar olduğunu söyleyen tasarımcının orkide topukluları şimdiden birer hit parça oldular bile.  Peki bundan sonra Alzuarr’ı neler bekliyor? Şimdilik satışlarını daha çok  kendi websitesi üzerinden yönlendiren markanın 2018 için hedefleri büyük. Mytheresa, Net-a-porter, Luisaviaroma gibi sitelere girmek markanın öncelikli hedeflerinden.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.