Paris’in Ünlü Concept Mağazası Colette Kapanıyor

Moda dünyası beklenmedik ve üzücü bir haberle yankılanıyor, Paris’in ünlü concept mağazası Colette 20 Aralık’ta kapanıyor. Daha bu sabah instagramlarında ” Her güzel şeyin bir sonu var” başlığıyla kapanacaklarını duyuran mağaza aslında sadece Paris perakendesi için değil, bütün moda dünyası için önem taşıyordu.

1997 yılında Colette Roussaux tarafından  kurulduğundan beri Colette’in Rue Honoré’deki yeri moda severlerin, editörlerin, stil danışmanlarının uğrak yeriydi. Mağazanın ünlü müşterileri arasında Karl Lagerfeld bile var. Hatta Karl bir röportajında Colette için                    “Paris’teyken gittiğim tek mağaza çünkü başka hiçbir yerde bulamayacağınız ürünlere sahip” demişti.

Colette sadece lüks bir alışveriş lokasyonu olmaktan öte en sıradışı kapsül koleksiyonları bulabileceğiniz, cafesinde oturabileceğiniz ve her türlü özgün tasarım  öğelerini satın alabileceğiniz bir mağaza. Hatta Forbes dergisi tarafından “dünyanın en trendy mağazası” ünvanını bile almış.

H&M Ve Colette Kapsül Koleksiyonu

Colette gibi moda dünyasında bir imza haline gelmiş bir mağazanın kapanıyor oluşu tüm dünyada perakende sektöründeki güçlü değişimin en göze çarpan örneği oldu belki de. Şu sıralar perakende dünyasından çekilen birçok mağazanın uyguladığı bir strateji olan mağazayı kapatıp online olarak devam etme durumunun Colette’te de yapılması planlanıyor. İşin en ironik yanı ise daha geçen hafta duyurulan H&M ve Colette kapsül koleksiyonunun haberi ile tüm gözler Colette’e çevirmişken bu kapanma haberinin ertesi hafta apar topar gelmesi oldu.

Tasarım, moda, müzik ve kitap… Colette birçok farklı alanda bulabileceğiniz ürünlere sahip bir mağaza

Bu kötü haberin tek iyi tarafına gelirsek de Colette 20 aralık’a kadar aynı düzende işlemeye ve yeni ürünler yükleyip yine aynı müşteri deneyimini yaşatmaya devam edecek. Yani Dior sergisi için yolunuz Paris’e düşmüşse son bir kere daha Colette’e girip içerideki parçaların tadına varabilirsiniz.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.