Adidas ve Yohji Yamamoto Craft Koleksiyonunu Çıkardı

 

Adidas Y-3 kendi mirasını keşfetmek üzere içine dönüyor. Craft teması çatısı altında bir araya getirilen koleksiyon, Yohji Yamamoto’nun eşsiz işçiliğini bir dizi seçkin Y-3 ürünüyle ön plana çıkartıyor.

Yohji Yamamoto Craft Koleksiyonu

Neredeyse 20 yıldır işbirliklerini devam ettiren Yamamoto ve Adidas, uzun soluklu birlikteliklerin başarılı olmaya devam edebileceğini kanıtlıyor adeta. Yohji Yamamoto bir röportajında Adidas ile işbirliğinin nasıl başladığını anlatıyor.

Herkes beni usta olarak tanımlıyordu. Ama sokak modasından ve gerçek müşteriden çok uzak olduğumu farkettim. Baktım ki herkes 3 çizgili kıyafetler giyiyor. O zaman ne yapmam gerektiğini anladım.

Craft koleksiyonunda Yohji-Yamamoto terziliğiyle hayata geçirilen şık siluetler, lüks ve çok katmanlı yapılarla eşleştirilerek koleksiyon temasının kalbindeki itinalı işçiliğe vurgu yapıyor. İkonik Japon motosiklet alt kültürü Bosozoku’dan ilham alan işlemeli grafikler içeren tasarımlar,  markanın kökenlerine sadık kalarak, klasik ve hareketli oranlarla eğlenceli bir deneyim sergiliyor.

İşlemeli grafikler Y-3’ün Katakana fonetiğinin yanı sıra ‘SENİ SEVİYORUM’un Kanji fonetiğini baz alırken meşhur ‘Kükreyen Kara Karga’ grafiği de hem Yohji Yamamoto’nun eski takma isimlerinden birine hem de Bosozoku motosikletlerinin yüksek seslerine selam gönderiyor. Rafine yün gibi birinci sınıf kumaşlardan yapılan kıyafetler, şık mikro süslemelerin yanı sıra ince üç çizgi detayına da sahip.

Adidas Originals Y-3
Adidas Y-3

Kıyafetin yenilikçi tasarım yaklaşımına uyan ayakkabılar ise avangard stilde. Y-3 KAIWA ve Y-3 RHISU RUN’un öncülüğüyle her bir ayakkabı, markadan beklenen yenilikçi  estetik görünümü sunuyor.

Y-3’ün İlkbahar / Yaz 2020 koleksiyonu sadece www.adidas.com.tr üzerinden satışa sunulacak.

 

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.