Kariyer Modası : Topluluk Önünde Konuşma Stili

Kariyer Modası: Topluluk Önünde Konuşma Stili

Topluluk önünde konuşma yapmak; bilginizi, yeteneğinizi ve bakış açınızı paylaşmak  adına önemli bir fırsattır ve iyi yapıldığı takdirde kariyerinizde yeni kontaklara ve yeni projelere kolayca kapı açabilir. Ancak “topluluk önünde konuşma” düşüncesiyle dahi heyecanlanan insan sayısı hiç de hafife alınabilecek gibi değil. Kuzey Amerika’da yayınlanan istatistiklere göre insanların %75’inin en çok korktuğu şey topluluk önünde konuşmak.
Tedirgin olsak da olmasak da nasıl göründüğümüzle ilgili memnuniyetimiz; kendimizi iyi hissetmek ve konuşacağımız konuya tamamen odaklanmak için son derece önemli bir faktör. Bir düşünün, sizi dikkatle dinleyen bir kalabalığın önünde “Acaba nasıl görünüyorum?” diye bir endişe duymak en son isteyeceğiniz şeydir.

Unutmayalım, nasıl göründüğünüz kişiliğinizin bir parçasıdır. Sizi en iyi yansıtan ve kendinizi rahat hissettiren kombinleri kullanmaya çalışın.

Alber Elbaz’ın da dediği gibi “Bir kadının görüntüsünü değiştirirseniz, kimliği de değişir.”

Şimdi sizin için hazırladığımız üç güncel kombin önerisine göz atalım.

1. Power Suit

“Power suit” ile güçlü bir görünüm elde etmek için siyahlara bürünmenize hiç gerek yok! Renkli takımlar özgüvenli duruşunuzu ortaya koymak ve akılda kalıcılığınızı garantilemek için ideal bir seçim. Böyle bir görünümde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; takımınız zaten dikkat çekici olacağı için diğer parçaların nötr tonlarda tercih edilmesi.

Ürün Detayları

Blazer Ceket: Max Mara, Pantolon: Max Mara, Çanta: Gucci, Ayakkabılar: Gianvito Rossi, Küpeler: Mango

2. Bol Paça

Uzun yıllardan sonra popülaritesini çoktan kaybeden skinny pantolonların tahtını akışkan kumaştan geniş pantolonlar ele geçirmek üzere desek abartmış olmayız herhalde. Rahat olduğu kadar şık da olan bu pantolonlara ciddiyet kazandırmak oldukça kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Giyilen geniş paça pantolonun üstüne balıkçı yaka bir kazak ve kruvaze yakalı uzun kesimli bir ceket ile görünümüzü tamamlayabilirsiniz. Boyunuz uzun değilse yüksek topuklu stilettolar bacak boyunuzu uzatıp silüetinizi daha uzun ve ince, pantolonunuzu ise daha gösterişli bir hale getirmeye yardımcı olacağı için oldukça önemli.

Ürün Detayları

Ceket: İpekyol, Pantolon: İpekyol, Kazak: Mango, Çanta: Simon Miller, Ayakkabılar: Hotiç

3. Kurumsal Şıklık

Kurumsal klasikliğe sahip bu görünümde ise mavi bir gömlekle giydiğiniz “wrap” etek ve blok topuklu ayakkabılar ile ciddi fakat sıkıcılıktan uzak bir görünüm elde edebilirsiniz. Topluluk önünde yapılan konuşmalarda aksesuar seçimini olabildiğince yalın, makyajı ise doğal ve sakin tonlarda tutmak önemli.

Ürün Detayları

Palto: Mango, Etek: Topshop, Gömlek: Mango, Çanta: Tommy Hilfiger, Ayakkabılar: Asos, Küpeler: Dinny Hall

 

İçinde iyi hissettiğiniz bir kombin ile özgüveninizi maksimize edeceğinizi unutmayın ve en önemlisi, eğlenmeye bakın! Kendinizi iyi hissettiğinizde bildiğiniz bir konu hakkında konuşmak eğlencelidir, iyi hissettirir. Bu duyguya odaklanın ve başarılı bir konuşmaya kolayca imza atın.

Bol şans!

İpek Kumtepe
İpek Kumtepe

Uluslararası ilişkiler okumak üzere 2010 yılında Ayazağa Işık Lisesi'nden mezun olan İpek, radikal bir kararla en büyük tutkusu olan modayla hayatını devam ettirmeye yönelik adımlar atmaya başladı. 2009'dan itibaren çok sevdiği fashion set yapımına ağırlık vererek kendini bu yönde geliştirmeye karar verdi. Şimdilerde Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde tam burslu olarak öğrenim görüyor. Okulunun ilk yılında ELLE'de stajını yaptı. Oluşturduğu moda setlerini ve haftalık seçimlerini neylenegiysek.com adlı blogunda yayınlamaya devam etmekte.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.