İstanbul’un En Instagram Dostu 10 Mekanı

Los Angeles’ta Paul Smith’in pembe duvarı, Londra’da Notting Hill Gate’in rengarenk evleri instagram sayesinde zihnimizde yer eden kareler oldu. Her ne kadar şehrin görülmesi gereken en önemli noktaları arasında olmasalar da sosyal medyada beğeni potansiyeli yüksek ve renk açısından dikkat çeken birçok mekanı instagram dostu mekan olarak adlandırabiliriz. Tüm bu mekanların instagramda popüler olmaları ve güzel görünmeleriyle  hayatımıza ‘Instagrammable’ sözcüğü girdi bile. ‘Instagrammable’  instagramlamaya değer, instagramda güzel çıkan ve çokça beğeni almaya müsait resimler için kullanılan bir sözcük. Günümüzde pek çok şey instagram üzerinden yaşanırken biz de ekipçe deneyimlediğimiz bize göre İstanbul’un en ‘instagrammable’ 10 yerini listeledik.

Misk

Misk İstanbul’da instagram resimlerinizin yüksek beğeni alacağı kesin

Emirgan’da bulunan Misk daha yeni açılmış bir cafe-çiçekçi olsa da şimdiden bloggerların gözde mekanları arasında. Beyaz ve pastel tonlarının hakim olduğu cafe’de Türkiye’de bulabileceğiniz tek pancarlı latteyle poz verme zevkine erişebilirsiniz. Zaten çiçekler ve pembe rengi şu sıralar instagramın en popülerleri arasında değil mi?

Müz

Müz denilince hepimizin zihninde ahşap dekorasyonu, geniş camekanı ve bol miktarda bitkileriyle İstanbul’un en tarz cafelerinden biri canlanıyor. Bu dediklerimizde haksız sayılmayız, Müz hala İstanbul’un en instagrammable adreslerinden biri.

Blended Greens

Smoothie bowl’ları ve juice’larıyla Akaretler- Beşiktaş arasında minnacık bir cafe Blended Greens. Fakat mekan küçüklüğüne rağmen güzel instagram resimleri çekmek için bloggerlar tarafından çok tercih ediliyor. İster sadece yediklerinizi çekicek olun, isterseniz de smoothienizle cafenin bar taburelerini andıran iç dekorasyonunda poz verin; güzel resimler çıkacağı garanti.

Melez Tea Lab

Melez Tea Lab

Sarıyer Reşitpaşa’da bulunan Melez Tea matcha latteleri ve beyaz mermeri andıran dekorasyonuyla bir diğer favori resim mekanımız. Çeşitli workshoplar da düzenlenen Melez Tea’ye gittiğinizde herşeyi instagramlamak isteyeceksiniz.

Magnum Cafe

Şehrin içindeki minik bahçe

Magnum’un Bağdat Caddesinde açtığı pop-up cafe’ye uğradınız mı? Magnum’u ister sevin, ister sevmeyin, buranın bahçesinde çok güzel fotoğraflar çıkıyor. Tüm dünyada palmiye çılgınlığı almış başını gidiyorken bahçesindeki palmiye ve kafes detaylarıyla poz verebilirsiniz.

Karaköy Junk

Karaköy Junk

Retro objeler, halılar ve neon ışıklar… Karaköy Junk, instagram’da sıradışı resimler çekmek isteyenler için adeta bir cennet. İçeri girdiğinizde ürünlerin arasında kaybolduktan sonra  neleri instagramlamak, neleri eve götürmek isteyeceğinize dair kafanız karışabilir.

Şişhane/ Karaköy  sokak sanatlarının olduğu duvarlar

Her bloggerın rüyası. Graffiti ve sokak sanatı olmayan her instagram az biraz eksiktir. İster sadece duvarı çekin, isterseniz de önünde poz verin, bu renkli duvarlar instagram’da en çok beğeni alan kareler içinde. Geriye sadece uygun sokak sanatı lokasyonlarını keşfetmek kalıyor. İstanbul’da Karaköy, Moda, Galata, Cihangir ve Balat’ta ara sokakları keşfe çıkarak birçok sokak sanatı bulabilirsiniz.

Old Java Coffee Roasters

Beyaz ve parlak bu arka fonda resimlerin iyi çıkacağına emin olabilirsiniz

Old Java Coffee Roasters’ın Galata’dan sonraki Moda’daki yeri tam bir instagram keşif noktası. Bloggerların kahveleriyle olduğu kadar dekorasyonuyla da uğrak noktası olan Old Java’da minimal instagram kareleri yakalayabilirsiniz.

Story Coffee

Story Coffee

Moda’da bulunan bir başka kahve dükkanı Story Coffee de instagramda bir hayli popüler. İçeride pancakelerinizle poz verebileceğiniz gibi binanın dışında bozulmamış görüntüsüyle eski evlerin olduğu sokakta da ‘Bugün Ne Giydim’ postu çekebilirsiniz.

Splendid Hotel

Splendid Hotel’in her köşesi ‘İnstagrammable’

Büyük Ada’nın en instagrammable mekanı kuşkusuz Ada’nın en büyük oteli Splendid Hotel. Wes Anderson filmlerini anımsatan dekorasyonu ve tarih kokusuyla otelin hem içinde hem de dışında harika instagram kareleri yakalayabilirsiniz. İstanbullu bir blogger’ın olmazsa olmazlarından.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

3 Yorum
  1. Harika mekanlar 👌🏻👌🏻Paylaşım için teşekkürler 🙏🏻🙋‍♀️

  2. Mekanlar harika, instagram sayfasını düzenlemek ve başarılı bir feed oluşturmak için çok uygun keşke daha fazla mekan önerisi olsa dedirttirdi. Seçilen yerler çok başarılı 🙆🏻‍♀️✨

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.