UNIQLO x Marni İş Birliğinin İkinci Koleksiyonu Çıktı

Uniqlo, İtalyan moda evi Marni ile yaptığı iş birliğinin ikinci koleksiyonunu duyurdu. Koleksiyonda Uniqlo’nun günlük giyim parçaları Marni’nin özgün kumaş ve renk paletiyle kış sezonu için birleşiyor.

2022 Nisan ayında İlkbahar koleksiyonunu duyuran ikili olumlu geri dönüşlerin ardından Kış koleksiyonu için yeniden bir araya geldi. Koleksiyonun teması ise “the joy of being wrapped up”. Marni’nin kreatif direktörü Francesco Risso “Bu koleksiyonda 60’lı yılların estetik algısını araştırmak, klişelerle oynamak istedim. Marni ile özdeşleşen desenleri vücudu tanımlayan siluetlerle kullanarak desenler ve anatomi arasında esrarengiz bir etkileşim yarattık.” Diyor.

uniqlo marniKoleksiyonda kış aylarıyla özdeşleşen örgü giysilerin canlı renklerle buluştuğunu görüyoruz. 1960’ların saykodelik desenleri ve volümlü siluetleri UNIQLO’nun kış parçalarıyla buluşuyor. Neon yeşil, turuncu, sarı gibi parlak renklerin dış giyimle, geçen sezonun popüler parçalarından balaclava ile, örgü şapkalarla birleştiğini görüyoruz. Koleksiyonun bir diğer ilgi çeken parçası ise %100 ipekten el boyaması desenlerle yapılan atkılar. Uniqlo x Marni iş birliğinden yeni kış koleksiyonu 1 Aralık itibariyle online ve mağazalarda satışa çıkacak. Koleksiyona buradan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.