Stella McCartney Son Reklam Kampanyasını Tekstil Atıkları İçinde Çekti

Sürdürülebilir moda konusundaki çalışmaları ile tanıdığımız vegan marka Stella McCartney, Sonbahar Kış koleksiyonunun reklam kampanyasını İskoçya’da tekstil atıklarının bulunduğu bir arazide çekti.

Koleksiyonunun yarısından fazlası sürdürülebilir kumaşlardan yapılan marka, aynı zamanda deri ve elbette kürk kullanmaması ile tanınıyor. Stella McCartney ayrıca içinde bulunduğu Kering grubunun da sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması için destek olan bir marka.

Kampanyayı Harley Weir, sanatçı Urs Fischer işbirliği içinde çekti. Marka yeni koleksiyonu atıkların arasında tanıtarak tüketim hızına ve modanın yarattığı çevresel zarara dikkat çekiyor.

Gerçek atıkların üzerinde uzanmak…

 

Stella McCartney ise bu fikri şöyle açıklıyor:

Bu reklam kampanyası ile nasıl bir marka olmak istediğimizi, hedeflerimizi ve davranışlarımızı temsil etmek istedik”. Kendimiz inşa ettiğimiz yaşam alanlarımız varolan diğer bir hayattan, doğadan ve çevreden, tamamen kopuk. Bu nedenle atıklar var.

 

Marka aynı zamanda bir kısa film çekmiş…Mankenleri atıklar arasında görmeye pek alışık değiliz değil mi?

 

Plastikten dönüştürülmüş kumaş kullanımı

Stella McCartney markası aynı zamanda Parley for the Oceans organizasyonuyla işbirliği anlaşması imzaladı. Buna göre marka koleksiyonlarında, organizasyonun okyanuslardan toplayarak geri dönüşüme soktuğu plastik şişelerden yapılan kumaşları kullanacak.

Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

1 Comment

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.