Moda Dünyasının Ünlü Anneleri

Anneler gününde moda dünyasının ünlü annelerine göz atmaya ne dersiniz? Tasarımcılardan, modellere kadar uzanan moda sektörünün en göz önündeki 6 anne- kızını listeledik.

Anna Wintour ve Bee Schaffer

Moda dünyasının belki de en cool anne-kızlarından Anna Wintour ve kızı Bee

Anna Wintour’un kızı olup, Franca Sozzani’nin oğlu Francesco Carrozzini ile nişanlı olmak, kuşkusuz moda dünyasında büyük avantajlar sağlayacaktır. Fakat, tüm bunlara rağmen Bee Schaffer, kariyerine farklı bir yönde- film yapımcısı olarak devam etmeyi seçenlerden. ‘The September İssue’ belgeselinde moda sektörünü kendine uygun bir meslek olarak görmediğini söylediği sahnede, annesinin acıklı bakışlarını görmelisiniz. Moda haftalarına sık sık birlikte katılan ikilinin stilleri de birbirleriyle oldukça örtüşüyor.

Kate Moss ve Lila Grace

Herkes Lila’yı Kate’e çok benzetse de biz çok ayrı bir havası olduğunu düşünüyoruz.

Kate Moss’un kızı 14 yaşındaki Lila, moda dünyasının son gözdesi. 90’lı yıllara damgasını vuran annesi Kate Moss’un izinden giden Lila da yavaş yavaş modellik dünyasına adım atıyor. Hatta şimdiden Mario Testino’nun çektiği, Vogue İtalia’nın kapağında bile yer aldı. Şu sıralar ise ‘The Braid Bar’ adlı firmanın tanıtım çekimlerinde yer alıyor. Geleceğin Kate Moss’u denilen Lila’nın ileride birçok markanın yüzü olacağını şimdiden tahmin eder gibiyiz.

Yolanda Foster Hadid ve Gigi- Bella Hadid

Gigi- Yolanda-Bella Hadid

Moda dünyasının şu sıralar en popüler isimlerinden olan Gigi ve Bella Hadid, her fırsatta katıldıkları galalarda anneleriyle birlikte poz veriyorlar. Anneleri de eski bir model olan Hadid kardeşler, anneleri tarafından çok önceden iyi birer model olmaları için yetiştirilmişler.

Victoria Beckham ve Harper Seven Beckham

Harper ve Victoria, moda dünyasının en sevdiğimiz anne-kızlarından.

Victoria Beckham, 3 erkek çocuktan sonra nihayet yıllardır beklediği kızına kavuşunca, hepimiz Harper’ın küçük bir stil ikonu olacağını düşünmüştük. Fakat Victoria hem kızını basından uzak tutmayı seçti hem de onun kıyafetleriyle anılan bir çocuk olmamasını başardı. Harper’ın tasarımlarında ilham kaynağı olduğunu söyleyen Victoria’nın koleksiyonunda Harper adlı bir çanta modeli bile bulunuyor.

Jada Pinkett Smith ve Willow Smith

Willow Smith ve annesi Jada

En son Chanel’in yüzü olan 16 yaşındaki Willow’un annesi Jada da en az kızı kadar stil anlamında özgün bir isim. Pek çok kırmızı halı eventine birlikte katılan anne-kız cool duruşları ve özgün stilleriyle dikkat çekiyor. Willow’un styling yeteneğinin kimden geldiği belli oluyor.

 

Carine Roitfeld ve Julia Restoin-Roitfeld

Carine ve kızı Julia Roitfeld

CR Fashion Book’un kurucusu, Fransız Vogue’unun eski genel yayın yönetmeni Carine Roitfeld’in kızı Julia da annesi kadar stil sahibi bir isim. Modellik ve sanat yönetmenliği yapan Julia, aynı zamanda Romy and the Bunnies’in kurucusu. Davetlere sık sık birlikte katılan ikili kırmızı halıda çok uyumlu bir anne-kız oluşturuyorlar.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.