Moda Dünyası Melania Trump’ı Sevebilecek Mi?

Amerika’da Donald Trump’ın başkan seçilmesinin ardından moda dünyasında da sular durulmuyor. Birçok tasarımcının Melania Trump’ı giydirmeyi reddetmesininden sonra bu sefer de müstakbel First Lady’e Gigi Hadid’den tepki geldi.

Melania Trump’ın moda dünyasında sevilmemesi çok alışık olduğumuz bir durum ama Gigi Hadid’inki bazı Trump sevmeyenleri bile kızdırabilecek bir boyutta. American Music Awards (Amerikan Müzik Ödülleri’nde) sunuculuk görevini üstlenen Gigi’nin  Melania Trump’ın aksanıyla dalga geçerek canlı yayında taklidini yapması bir çoklarına göre sınırı aşan bir noktaydı.  Donald Trump’ın görüşlerine medeni bir şekilde tepki vermek tamam da,  kişinin aksanıyla canlı yayında dalga geçmesi Gigi’nin çok sayıda olumsuz tepki almasına neden oldu.

 

 

Dolce & Gabbana Melania Trump’ı Seviyor

Tüm bunlar olurken şaşırtıcı bir haber de Dolce&Gabbana’dan geldi. First Lady’i giydiren markanın bu durumu instagramından paylaşması üzerine instagramda negatif yorumlar yağmaya başladı. Markanın paylaştığı görselin altına #DGWOMAN – (Dolce&Gabbana kadını) yazıp kalplerler koymasıyla bir çok takipçi tarafından bir daha asla Dolce& Gabbana almayacağım, sizi takip etmekten vazgeçiyorum gibi bir sürü yorumlar geldi. Bu duruma Dolce& Gabbana’nın sessiz kalmasını beklerken şaşırtıcı bir şekilde ” Evet, Melania Trump’ı giydirdim, bu durumdan memnun kalmayanlar beni takip etmesin” şeklindeki rest çekmesi hepimize moda ve siyaset dengelerinin 2017’de nasıl olacağı sorusunu sordurdu.

 

Melania Trump ile çok tartışılan Dolce& Gabbana elbisesi

 

Acaba eşinin uyguladığı siyasete rağmen moda dünyası ona kucak açacak mı, yoksa dengeler değişmeden devam edip kendisi birçok marka tarafından istenmemeye devam mı edecek? Bunu hep birlikte göreceğiz…

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

1 Comment

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.