Maison Valentino Tüm Dünyada Enerji Tasarrufu Yapacak

Valentino, 6 Ekim 2022’den itibaren,  tüm butiklerinde ışıkların saat 22.00 itibariyle söndürüleceğini duyurdu. Sürdürülebilirlik hedeflerine ve bilinçli tüketime önem verdiğini belirten markanın bu insiyatifi globalde yaklaşık 95 butiği kapsıyor.

Lights Off Campaign adını verdiği insiyatifle, Valentino günlük 800 kilovatlık bir enerji tasarrufu sağlayacağını ve bunun yaklaşık 13 bin ampulün saatlik enerji tüketimine denk geldiğini duyurdu. Maison Valentino, yaptığı çağrıyla tüm takipçilerini ve kitlesini bilinçli tüketime davet etti.

Valentino mağazalarında vitrinler, depolar, mağaza içi ışıklandırmalar söndürülecek. Mağaza içinde acil durum için kullanılan ışıklar ise güvenlik nedeniyle açık kalacak. Valentino bu kararın sadece tasarruf amaçlı olmadığını, şirket olarak değer verdikleri sürdürülebilirlik hedeflerini ne kadar ciddiye aldıklarının bir göstergesi olduğunu belirtti. Valentino halihazırda İtalya’daki ofis, mağaza ve fabrikalarında 80% yenilenebilir enerji kullanıyor.

Valentino #ValentinoForAChange etiketiyle sürdürülebilirlik hareketlerini paylaşıyor. Greenpeace ile yaptığı işbirliğiyle 2013 yılından beri üretimde zararlı kimyasal atıkların azaltılması için çalışıyor. Marka üretim atıklarının incelenmesi ve raporlanması sürecini ve sürecin sonuçlarını websitesinde paylaşıyor.

 

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.