28. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması Başvuruları Başladı

 

Her yıl moda sektörünün en önemli kurumlarını aynı amaç altında bir araya getiren Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl da yeni nesil Türk tasarımcılarını moda endüstrisi ile buluşturmayı hedefliyor. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl 28.’si düzenlenecek olan yarışma için şimdi başvuru vakti!

1992 yılından beri İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İHKİB) tarafından düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, moda tasarımı alanında kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin endüstriyle buluştuğu en önemli platformlardan biri.

Genç yeteneklerin moda sektörünün kapılarını aralamasına destek olan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’na moda sektörünün önde gelen isimleri Bora Aksu ve Sudi Etuz markası tasarımcısı Şansım Adalı’nın mentorluğunda hazırlanmak, deneyimlerinden faydalanmak, Final Gecesi’nde yarışacak 10 finalistten biri olmak ve değerli ödüllerin sahibi olmak için hemen başvurunu yap.

www.kozayarismasi.com/tr/basvuru/basvuru-nasil-yapilir

Koza Yarışması Ödülleri

Yarışmanın birincisine 50.000 TL., ikincisine 25.000 TL. ve üçüncüsüne 15.000 TL. para ödülü verilirken aynı zamanda  Yurt Dışı Eğitim Ödülü Hakkı ve Yabancı Dil Eğitimi hakkı da sağlanıyor. İlk 10 finaliste ise Atölye ve Danışmanlık Desteği, Koleksiyon Hazırlama ve Malzeme Alım Bedeli, Eğitim Ödülü, Uluslararası Fuar Ziyareti ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne 1 Yıllık Üyelik hakkı veriliyor.

“Kendini Bul, Hikayeni Anlat, Seni Keşfet” temalı Koza Yarışması için son başvuru tarihi 20 MART 2020, detaylar www.kozayarismasi.com adresinde.

 

Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.