Kariyer Modası: İş Sonrası Teras Partisi

Yazın gelmesiyle birlikte son yılların gözdesi teras bar sezonu da açıldı! Sabah evden çıkarken gün sonunda iş arkadaşlarınızın “Haydi birlikte birşeyler içelim” deme ihtimalini unutmayın. Ne de olsa yaz sıcağında ofisten çıkıp günün tüm stresini açık havada atmak gibisi yok. İşte iş sonrası programına eve uğramanıza gerek kalmadan geçiş yapabileceğiniz kolay ve ferah kombinler:

 

Eforsuz Haki:

Eforsuz, çok yönlü ve şık bir görünümün jokeri haki yine bu yazın en sevilen renklerinden. Haki, keten, midi bir eteğin üstüne tercih edilen açık toprak renklerinde nefes alan bir gömlek ile ilerleyen saatlerin serinliğini sorun etmeden yaz gecesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Mint yeşili ayakkabılar toprak görünümüne daha ferah bir hava kazandırırken, taba renkli bir çantanın zıtlığından yararlanarak görünümünüzü dengeleyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında saçı-makyajı taze ve abartısız tutmak oldukça önemli.

Özenli Basic:

Sezonun favorilerinden yüksek ve elastik belli, kendiliğinden kemerli pantolonlarla dolaplarımızın olmazsa olmaz kurtarıcı parçası basic tişörtleri birleştiriyoruz! Bu eforsuz ikiliye toprak rengi topuklu sandaletler, ve yine nötr tonlara sahip küçük omuz çantası eşlik ediyor. Aksesuar seçiminde güneş gözlüğü ve altın halka küpeler aşırıya kaçmadan şık olmanın en kolay yolu.

Bu rahat ve şık görünümle hem ofisin yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilir, hem de mesai sonrası planlarınızı “Acaba bu kıyafetlerle gidilir mi?” tereddütü olmadan yapabilirsiniz.

Yaz Katmanları:

Uzun yıllardır, sadece kış mevsimlerinde karşımıza çıkan ve severek uyguladağımız “layering” yani “katman”ları son iki senedir yazın da görmeye başladık.

İyi ki de başladık, böylece tek başına sıradan duran parçaları özgürce yorumlama şansını yakalıyoruz!
Siyah, straplez, midi bir elbisenin içine giyilen düz beyaz bir tişört ile elbiseye daha günlük bir yorum katmak oldukça kolay. Alçak topuklu, topuk kısmı açık, siyah stilettolar ve görünümü canlandıran mavi bir çanta ile teras partisine hazırsınız!

 

İpek Kumtepe
İpek Kumtepe

Uluslararası ilişkiler okumak üzere 2010 yılında Ayazağa Işık Lisesi'nden mezun olan İpek, radikal bir kararla en büyük tutkusu olan modayla hayatını devam ettirmeye yönelik adımlar atmaya başladı. 2009'dan itibaren çok sevdiği fashion set yapımına ağırlık vererek kendini bu yönde geliştirmeye karar verdi. Şimdilerde Beykent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde tam burslu olarak öğrenim görüyor. Okulunun ilk yılında ELLE'de stajını yaptı. Oluşturduğu moda setlerini ve haftalık seçimlerini neylenegiysek.com adlı blogunda yayınlamaya devam etmekte.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.