Jean Paul Gaultier 90’lar Esintili “Cyber” Koleksiyonu İle Karşımızda

Fransız moda evi Jean Paul GaultierCyber” adlı yeni hazır giyim koleksiyonu ile karşımızda. Koleksiyon markanın ikonikleşmiş 90’lar arşivlerinden esinlenilerek üretilen parçalardan oluşuyor.

Cyber koleksiyonu ilhamının çoğunu markanın 1995-96 “Les Amazones”  Sonbahar/Kış defilesinden ve 1996 “Cyberbaba” İlkabahar/Yaz defilesinden alıyor. Koleksiyon dramatik günlük parçaları özgün ve eğlenceli bir şekilde sunuyor.

jean paul gaultier cyber

Jean Paul Gaultier’in 90’lar görünümünden esinlenilen kapsül koleksiyon askeri siluetli parçalardan, bomber ceketlerden, düz kesim ve kargo pantolonlardan, örgü takımlardan, bikini takımlarından oluşuyor. Koleksiyonda aynı zamanda pop art sanatçısı Victor Vasarely’den esinlenilelerek kullanılan puantiye deseni neon ile birleştirilerek body suitlerde, mini eteklerde, crop üstlerde karşımıza çıkıyor. Koleksiyonun bir diğer dikkat çeken tarafı ise markanın tarihinde de sık sık rastladığımız lazer kesim detayları. Özellikle “Cyberbaba” koleksiyonunda ağırlıklı olarak gördüğümüz lazer kesim tekniği modern, klasik ve detaylı bir işçilik sunuyor.

Cyber aynı zamanda La Manso adlı İspanyol takı markası ile birlikte sunulan takı koleksiyonunu da kapsıyor. Barcelona bazlı takı markası ile özdeşleşen noktayı andıran fütüristik yüzükler Cyber koleksiyonunun renk paleti ile yeniden sunuldu.

Markanın kreatif direktörü Florence Tétier, Jean Paul Gaultier’in mirasını modern sanat ile buluşturması hakkında “Gaultier’in arşivini karıştırıp modern sanat esintilerini farklı bir gözle sunmak benim görevim.” diyor. Tétier moda evinin geleceğini ise parlak, neşe dolu ve tam da Jean Paul Gaultier’in kendisi gibi olarak ifade ediyor.

Jean Paul Gaultier’in kapsül koleksiyonu “Cyber” 4 Kasım’da seçili mağazalarda ve markanın web sitesinde satışa sunuldu.

 

Kaynak: https://hypebae.com/2022/11/jean-paul-gaultier-cyber-collection-florence-tetier-interview-exclusive-release

 

 

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.