Burberry’den Minecraft İş Birliği ile Dijital Koleksiyon

 

Burberry ve Minecraft karşımıza dijital oyun koleksiyonu ile çıkıyor. Burberry: Freedom to Go Beyond adlı koleksiyon hem oyun severlere Minecraft karakterlerini Burberry parçalarıyla özelleştirme sunuyor hem de koleksiyondan özel parçalara fiziksel olarak ulaşma imkânı sağlıyor.

Minecraft günümüzün en çok oynanan oyunlarından. Kişisel dünyanızda farklı materyallerle kendi eşyalarınızı, aletlerinizi yaparak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Basit piksellerden oluşan oyunda Burberry parçaları ise her ne kadar pikselleşse de markanın tanınırlığından hiçbir şey kaybetmiyor.

 

 

Minecraft dünyasında karakterinizi özelleştirebileceğiniz Burberry ürünleri arasında klasik Burberry trençkotu, hoodiler, şapkalar ve eldivenler de yer alıyor. Mağazalarda ve online olarak satışa sunulacak kapsül koleksiyonda ise Minecraft’dan esinlenilen piksel görünümlü tasarım detayları yer alıyor.

Moda markalarının dijital dünyaya adapte olmak adına iş birliklerini daha sık görüyoruz. Metaverse ve NFT adımlarından sonra online gaming alanında markaların adını daha çok duymaya başladık. NFT’nin moda sektöründeki yükselişini buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz. Prada x Riders Republic, Balenciaga x Fortnite ve Louis Vuitton x League of Legends lüks moda markalarının oyun platformlarıyla iş birliklerine diğer örnekler. Burberry’de Minecraft koleksiyonu ile bu dijital iş birlikleri arasına adını yazdırıyor.

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.