Gucci Ve Polimoda Birlikte Perakende Yönetimi Yüksek Lisansı Sunacak

İtalya’nın öncü moda okullarından Polimoda, Gucci ile birleşerek bir Perakende Yönetimi Yüksek Lisans programı hazırlıyor. Program Gucci’nin bir eğitim kurumu ile yaptığı ilk akademik işbirliği olacak.

Nisan 2018’de başlayacak olan eğitim 9 ay sürecek. Eğitim programında finans, pazarlama, merchandising, satın alma ve perakende yönetimi gibi konular olacak. Polimoda eğitmenlerinin yanı sıra, Gucci yöneticileri de konuk eğitmen olarak ders verecekler. Programın sonunda Gucci’nin altında bulunduğu Kering Grubunun seçtiği öğrencilere staj imkanı sunması planlanıyor.

Polimoda dekanı Danilo Venturi programı neden yarattıklarını şu şekilde açıkladı:

Gucci’nin deneyim ve enerjisini gençlerin fikirleri ile birleştirmek, modanın en önemli alanlarından olan perakende yönetimindeki değişimi yönetebilen öğrenciler yetiştirecek.

Yüksek lisans programı mağaza ve perakende yönetiminin teorik ve pratik yanlarını ele alan bir program olarak karşımıza çıkıyor. Moda yönetimi alanında eğitim ve deneyim arayanlar için oldukça heyecan verici bir fırsat.

 

modakariyeri.com Polimoda Türkiye temsilcilerinden biridir. Eğitimlerle ilgili bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.