Filtre Kahve Makinesi Önerileri ve Kullanımı

 

Filtre kahve, kahve çekirdeklerinin istenilen kalınlıkta öğütüldükten sonra sıcak su yoluyla demlenerek elde edildiği bir kahve türüdür. Demleme öncesinde kahve çekirdeklerini öğüterek ufak parçalar haline getirebilir ya da öğütülmüş olarak satın alabilirsiniz. Yoğun bir kahve tadı sunan filtre kahveyi damak zevkinize göre şeker, tatlandırıcı, şurup ya da sütle birlikte tüketebilirsiniz. Aromalar ile zenginleştirilen alternatifleri de bulunan filtre kahveler, filtre kahve makinesi içerisine koyulmaya hazır hale getirilecek şekilde paketlenir. Bazı filtre kahve makineleri, sert, yumuşak ve orta olarak üç farklı derecede demleme özelliğine sahiptir. Filtre kahve makinesi kullanımı ise çok kolaydır. Kahveyi hazırlamak için, ilk olarak filtre sepetine kağıt kahve filtresi yerleştirerek işleme başlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız kahvenin porsiyonuna bağlı olarak kaşık yoluyla kahveyi filtreye ekledikten sonra içme suyunu haznesine ekleyip filtre kapağı kapatarak makineyi çalıştırabilirsiniz. Filtre kahve makinelerinin kahveyi demleme süresi, kahve porsiyonuna bağlı olarak birbirleri arasında değişiklik gösterir. Farklı renk seçeneklerine de sahip olan filtre kahve makineleri ile mutfak dekorasyonunuzu görsel açıdan zenginleştirebilir, mutfağınızda ağırlıkta olan renklere uygun bir model satın alarak uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Siz de akakce.com üzerinden filtre kahve makinesi yorumlarını inceleyerek ihtiyaçlarınıza yönelik makineyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Akakçe’nin ürün sayfası altında yer alan 6 aylık fiyat geçmişine göz atabilir, filtreleme seçenekleri yardımıyla bu tür kahve makinelerini porsiyon, marka, fiyat aralığı ve renk gibi kategoriler altında listeleyerek sizin için en uygun modeli bulma sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Dilerseniz beğendiğiniz ürünlere fiyat alarmı koyarak indirim ve kampanya dönemlerinde de ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Seçimlerinde Bilinmesi Gerekenler

Filtre kahve makinelerinin her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden farklı modelleri bulunur. Filtre kahve makinesi seçerken, kahve içme yoğunluğunuza ve ev içerisindeki kahve severlerin sayısına dikkat etmeniz gerekir. Tek ya da çift yaşayan kişiler, mini filtre kahve makinelerini tercih edebilirken, sıkça misafir ağırlayan ve ailesinde kahve tutkunlarının bulunduğu kişiler ise 1.3 litre gibi geniş kapasiteli filtre kahve makinesi alternatiflerini inceleyebilirler.

Birkaç dakika içerisinde çok porsiyonlu ve lezzetli kahveler elde etmenize yardımcı olan makineler oldukça kolay bir çalışma prensibine sahiptir. Filtre kahve makineleri, filtre için ayrılan özel bölmeye kağıt filtre yerleştirilerek kullanılmalıdır. Kahve makinesinin filtre boyutunu öğrenerek bu bölmeye uygun boyutlarda bir kağıt filtre edinebilirsiniz. Kahve makinesinin filtre haznesine kağıt filtre ve makinenin demlenme yapısına uygun bir öğütülmüş kahve haricinde başka bir malzeme eklememeniz gerekir. Su haznesine ise oda sıcaklığında ya da soğuk içme suyu ekleyebilirsiniz. Çeşme suyu, kireç oranı yüksek bir su türü olduğundan dolayı su haznesi içerisinde kireçlenme görülmesine sebep olabilir. Çıkarılabilir su haznesi bulunan modeller ile hazne içerisine su yerleştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kahvesine süt, tatlandırıcı ya da süt tozu ekleyen kişiler, kahve makinesi içerisine bu malzemeleri eklememelidir. Tek ya da çift porsiyonluk mini filtre kahve makinelerini ev kullanımının yanı sıra ofis ya da çalışma alanınıza taşıyabilir, dilediğiniz yerde kahve keyfini sürdürebilirsiniz. Filtre kahve makinesinin gövdesi ve su haznesi, temizlik malzemeleri ile direkt olarak temas etmemelidir. Her demleme sonrasında sürahiyi sudan geçirmek, sürahinin dip ya da iç çevresindeki kahve kalıntılarının oluşmasını önler. Düzenli periyodlarda kahve sürahisini yumuşak bir sünger yardımıyla nazikçe ovalayabilir, kahve kalıntılarını giderebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kapak içerisindeki filtre haznesine kağıt filtre yerleştirdikten sonra su haznesine su eklenerek çalıştırma, filtre kahve makinesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir. Hazne içerisine eklenen su, filtre kahve makinesi çalıştırıldığında kaynayarak kağıt filtrenin bulunduğu bölgenin üst kısmına gelir. Kaynayan su, kahve üzerine damlayarak filtre içerisinden geçer ve öğütülmüş kahvenin aroması su ile karışarak sürahiye akar. Belirli filtre kahve makinesi modelleri, kullanıcılara aroma seçme alternatifi sunar. Sert, orta ya da yumuşak içim demlenme seçenekleri ile damak zevkinize uygun aromalarda bir filtre kahve elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz kahveden maksimum lezzet elde etmek adına kahve kalitesi kadar filtre kahve makinesinin performansı da önemli bir kriterdir. Filtre kahve kağıtları, kahve makinesinin filtre haznelerine uygun boyutlarda tasarlanır. Dilerseniz kendiliğinden filtreli modellere de göz atabilirsiniz. Filtre kahve makinelerinin filtre haznesine öğütülmüş kahve çekirdekleri eklenir. Çekirdek ya da granül formdaki kahveler, makine içerisine eklendiğinde aromasını tam olarak suya aktaramaz. Filtre kahve makinesi tavsiyelerini inceleyerek kullanıcıların paylaşmış oldukları deneyimler üzerinden modeller hakkında daha detaylı bilgi edinebilir, ihtiyaçlarınıza hitap eden filtre kahve makinesini bulma sürecini hızlandırabilirsiniz. Birçok filtre kahve makinesi, demlenme işlemi bittiğinde ses ya da ışık yoluyla kahvenin hazır olduğuna dair size bilgi verir. Zamanlayıcı özelliği bulunan makineler, yeni güne başlarken kahvenizi hazır bir şekilde size sunar. Zamanlayıcılı makineleri akşam saatlerinde uyanacağınız saate denk bir zaman dilimine ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcıyı kurarken, makine içerisine istediğiniz miktar kadar suyu ve bu miktara uygun öğütülmüş kahveyi de eklemeniz gerekir.

Lezzetli Kahveler İçin: Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makinesi fiyatları model, fincan kapasitesi, aroma özellikleri, Watt gücü ve tasarım öğeleri gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterir. Markaların kullanıcılara sunduğu filtre kahve makineleri arasında da fiyat farkına rastlamak mümkündür. Filtre kahve makinesi modellerinin tek porsiyondan 15 porsiyona kadar birçok farklı kapasite seçeneği bulunur. İçtiğiniz kahve türü, seçeceğiniz filtre kahve makinesinde dikkat etmeniz gereken bir kriterdir. Yoğun bir kahve aroması elde etmek istediğiniz takdirde kahvenin ölçeğini yarım doz artırarak ya da aroma seçeneği sunan modellerin sert aromalı modunu aktive ederek damak zevkinize hitap eden bir kahve deneyimi yaşayabilirsiniz. Filtre kahve makinelerinin içerisine süt gibi diğer malzemeler eklenmesine ihtiyaç duyulmadığından dolayı makinenin temizliği de oldukça kolaydır. Belirli filtre kahve makinelerinin filtre ya da su haznesi çıkarılabilir, elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Kendiliğinden filtresi bulunan modellerde kağıt filtreye ihtiyaç duymadan kahvenizi sabit filtre içerisine ekleyebilirsiniz. Filtre kahve makinelerinin 30 dakika gibi farklı zaman aralıklarına yayılan sıcak tutma özelliğinden faydalanarak uzun soluklu kahve keyiflerinde her kupada sıcak ve lezzetli kahveler elde edebilirsiniz. Sürahinin yer aldığı alt bölüm ile makine çalışır durumdayken ya da demlenme sonrasında temas etmemeniz gerekir. Filtre kahve makinesinin çalışma prensibinde, kaynayan su filtreden geçer ve kahve aroması alan su, damlama tekniği ile sürahiye akar. Sürahi altında kalan bölge, kahvenin hazır olduktan sonra belirli bir süre daha sıcak kalmasını sağlar. Birçok modelde bulunan damlatma önleyici filtre ağzı, sürahiyi makineden çıkardığınızda bu alana kahve damlamasını engeller.

En Popüler Filtre Kahve Makinesi Çeşitleri

Filtre kahve makineleri kahve severler için oldukça önemli ürünlerdir. Seçim yaparken günlük kahve tüketim miktarına göre cihazın kapasitesi ve makinenin üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi gibi detaylar kullanım sırasında beklentinizin karşılanmasına yardımcı olur. En popüler filtre kahve makineleri arasından öne çıkanlar ise şu şekilde sıralanır;

Karaca Hatır Plus 2 in 1 Filtre Kahve Makinesi

Siyah, kırmızı, krem ve kahverengi/rose renk seçenekleri bulunan Karaca Hatır Plus 2 in 1 filtre kahve makinesi, hem filtre hem de türk kahvesi yapabilen mekanizması ile iki farklı kahve lezzetini tek bir makinede kullanıcılara sunar. Tek seferde maksimum 5 porsiyon türk kahvesi ve filtre kahve hazırlayan Karaca Hatır Plus, filtre kahve demliğinde yaklaşık 30 dakika ısı koruma özelliğine sahiptir. İdeal demleme sıcaklığı ile birkaç dakika içerisinde sıcacık kahveler hazırlamanız konusunda size avantaj sunan Karaca marka türk/filtre kahve makinesinin boyutları boydan 24, enden 41, yükseklikten ise 31 santimdir. Filtre kahve makinesi önerileri içerisinde öne çıkan Karaca kahve makinesinin ağırlığı ise 4 kilogramdır. Taşma emniyeti ve sesli ikaz özellikleri ile donatılan cihazın filtre bölümünde paslanmaz çelik materyale yer verilir.

Philips HD7462/20 Daily Collection Filtre Kahve Makinesi

Philips Daily Collection filtre kahve makinesi, cam sürahisi, siyah ve metal renk tasarımı ile hem şık hem de işlevsel bir şekilde kullanıcılara sunulur. Philips marka filtre kahve makinesi sürahisinin 1.2 litrelik kapasitesi, tek seferde büyük fincanlarda maksimum 10, küçük fincanlarda ise 15 porsiyona kadar  kahve hazırlamanıza olanak tanır. Sürahinin ve filtre tutucunun çıkarılarak elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliği, kahve makinesinin pratik bir şekilde temizliğini yapmanıza yardımcı olur. Sürahinin içerisinde yer alan başlık, demleme sırasında kahveyi karıştırarak aromanın ilk fincandan son fincana kadar kahve içerisine eşit miktarda yayılmasını sağlar. Philips filtre kahve makinesi, kahve demlendikten 30 dakika sonra kendiliğinden kapanarak elektrik enerjisinden tasarruf etme açısından size avantaj sunar. Damlama önleyici özellik, sürahiyi makinede ayırdığınızda filtre içerisinde kahvenin alt kısma damlamasını önler. LED güç düğmesi ve su seviyesi göstergesi gibi donanımlara tasarımında yer veren Philips kahve makinesi ile kahve keyfinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

CVS 19804 DN Coffee Master Filtre Kahve Makinesi

İki farklı 400 mililitre portatif mug ile sunulan CVS Coffee Master filtre kahve makinesinin mugını demleme bölmesine yerleştirilerek birkaç dakika içerisinde sıcak ve lezzetli bir kahve elde edebilirsiniz. CVS Coffee Master filtre kahve makinesinin mugları, standart bardak tutucu boyutlarına uygundur. 2 saate kadar kahvesi sıcak tutma özelliği bulunan filtre kahve makinesinin gücü 700 Watt birimdir. Yıkanabilir filtresi ile temizlik konusunda avantaj sunan muglı filtre kahve makinesi, ışık göstergeli açma/kapama tuşu ile de cihaz çalışma durumunu ışık yoluyla öğrenmenizi sağlar.

Bosch TKA6A043 ComfortLine Filtre Kahve Makinesi

Bosch ComfortLine filtre kahve makinesi, Aroma+ özelliği ile hazırladığınız kahveden alabileceğiniz en yoğun aromayı size sunar. Damlama önleme, çıkarılabilir su haznesi gibi fonksiyonel özellikleri içerisinde barındıran Bosch ComfortLine filtre kahve makinesi, suyla yoğun temas sonucunda oluşabilecek kireçleri temizleme konusunda kireci kolayca temizleyebileceğiniz bir yüzeye sahiptir. 1×4 türü filtre kağıdı ile kullanılan makine ile büyük fincanda 15, küçük fincanda ise 10 porsiyon kahveyi tek seferde elde edebilirsiniz. 35x30x17 cm ebatlardaki filtre kahve makinesinin ağırlığı 2 kilogramdır.

Electrolux EKF7800 Filtre Kahve Makinesi

Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, zamanlayıcı özelliği ile güne sıcak ve lezzetli bir kahve ile başlamanızı sağlar. Zamanlayıcıyı uyandığınız saate kurarak kahveniz hazır olana kadar güne ufak bir hazırlık yapabilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Electrolux marka filtre kahve makinesinin AromaStrength özelliği, kahvenizin sertliğini dilediğiniz şekilde ayarlamanıza yardımcı olur. 12 fincan kapasiteli su haznesi, çıkarılarak makine içerisine su koyma işlemini kolay bir hale getirir. 1.65 litrelik sürahiye sahip olan makinenin dış tasarımında inox ve koyu gri renkler yer alır. Sürahi ve su haznesinin su seviye göstergesi ile ortalama kaç porsiyon kahve elde edeceğinizi görebilirsiniz.