WGSN ve Coloro 2024 Yılının Rengini Belirledi: Apricot Crush

Ünlü trend analizi şirketi WGSN, renk kodlama şirketi Coloro – The Color Code ile birlikte 2024 yılının rengini belirledi. Apricot Crush olarak adlandırılan sıcak şeftali turuncusunu önümüzdeki aylardan itibaren mağazalarda göreceğiz.

WGSN ve Coloro 2024 Yılının Rengini Belirledi: Apricot Crush

Kış aylarının kasvetini modumuzu yükseltecek canlı renklerle atlattığımız Sonbahar/Kış sezonu bir süre daha rengarenk ilerleyecek. Pembenin canlı tonlarından ve 2023’ün rengi olarak seçilen Digital Lavender’dan geçiş yaptığımız, canlı bir portakal rengini anımsatan turuncu tonunu New York Moda haftası ile birlikte hem sokak modasında hem de podyumlarda görmeye başladık bile. Marni, Gabriela Hearst, La Pointe ve Pamelle Roland şimdilik podyumda bu rengin kullanımını gördüğümüz bazı markalar.

WGSN’in renk stratejisti Clare Smith, Apricot Crush (Coloro 024-65-27) rengini sakin ve iyimser bir his verdiğini söylerken, kadın giyimden sorumlu Sara Maggioni rengin çok çeşitli olmasıyla sezon ve cinsiyet fark etmeksizin kullanılabileceğini söylüyor. Bu sıcak turuncu tonu aynı zamanda kayısı ve turunçgillerin vitamin ve antioksidan özelliğini de çağrıştırarak sağlıklı yaşama vurgu yapıyor.

Diğer renklerle uyumu, birden fazla materyalde kullanılabilirliği, moda dışındaki güzellik ve iç dekorasyon sektörlerine olan uyarlanabilirliği ile Apricot Crush verdiği canlı enerjik hisle bir süre hayatımızın içinde olacak gibi görünüyor.

 

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.