Milano Moda Haftası Diesel Rekoruyla Başladı

Milano Moda Haftası hızlı bir şekilde başladı. Dünyaca ünlü markalar peşi sıra defilelerini sergilerken, Diesel haftaya Guinness Dünya Rekorlarına girerek imzasını attı. 

 Allianz Cloud Arena’da 4800 misafirin katılımıyla gerçekleşen defilede kurulan dört devasa şişme insan figürü şimdiye kadarki en büyük şişme bebek olarak dünya rekorları kitabına geçti.

 Defilenin ilginçliği bununla da sınırlı kalmadı, her davetliye NFT hediye eden marka aynı zamanda bu kalabalık defilenin 3000 adet biletini internetten ücretsiz dağıtarak, 1600 öğrenciyi ise ayrıca davet ederek takdirleri topladı. Günümüzde defilelerin izleyici koltuklarını influencerlar doldururken, Diesel’ın bu hamlesi pazarlama açısından da çok önemli. İzleyicilerin %70’ini 26 yaşın altındakiler oluştururken Diesel’ın yeni hedef kitlesinin gençler olduğunu anlamak hiç zor değil. 

Dört bölümden oluşan defile; denim, utility wear, “pop” ve “extravaganza” olarak tanıtıldı. Markanın kreatif direktörü Glenn Martens koleksiyonunu anlattığı bu dört kelimenin aslında Diesel için kendi reçetesi olduğunu ve bu çizgide gideceğini belirtti. Denimin her şeklini ve tekniğini gördüğümüz defile, kargo pantolonlar, kamuflaj desenli parçalar, uzun paltolar ve hoodilerle utility wear kısmına geçiş yaparken sonrasında mini parlak elbiseler, canlı renklerle milenyum modasını yakalayan “pop” kısmıyla devam etti. Son olarak aşırı diyebileceğimiz ve dikkatleri Diesel etiketlerinin birleştirilmesiyle oluşturulan parçalarla defile kapandı.    

Diesel Glenn Martens önderliğinde, iki sezondur daha gençlere yönelik milenyum modasının izinde bir çizgiyle karşımıza çıkıyor. Bu çizgide başarıyla yürüyen marka, denim konusundaki uzmanlığını yaratıcılığıyla birleştirerek adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

1 Comment

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.