Dilara Fındıkoğlu Yeniden Londra Moda Haftasında

Tasarımlarını Lady Gaga, Madonna, Bella Hadid gibi isimlerin üzerinde görmeye alışık olduğumuz Dilara Fındıkoğlu, iki buçuk yıl sonra tekrardan Londra Moda Haftası’nda İlkbahar/Yaz 2023 tasarımlarını tanıttı.

Pandemi dolayısıyla İstanbul’a dönen ve bu süreçten ilham alan Fındıkoğlu, kendini hem pandeminin kısıtlamalarından hem de o dönemde yaşadığı vize sorunlarından dolayı kapana sıkışmış hissettiğini, bu hisleri de çocukluğunda ve gençliğinde hissettiği kaçıp gitme arzusuna benzetiyor. Bu hislerden yola çıkarak koleksiyonunun temasını “sıkışmış çocukluk”, “Dilara’nın geçmişinin cenazesi”, “yeniden doğuş” olarak adlandırıyor.

Dilara Fındıkoğlu SS23

Dilara Fındıkoğlu’nun fiziksel ve ruhsal özgürlüğüne kavuşma yolculuğu olarak gördüğü bu koleksiyonunda, Viktoryen dönemi andıran korseler ve tüller sıkışmışlık hissini verirken, defileyi kapatmayı tercih ettiği kuş tüylerinden oluşan kırmızı elbise ile özgürlük mesajını veriyor. Vivienne Westwood ve Alexander McQueen havasını da aldığımız koleksiyonun en dikkat çeken parçası ise şüphesiz, tamamen transparan saç detaylı tül bir elbise.

Dramatik olduğu kadar güçlü, diğer koleksiyonlarından daha farklı bir şekilde karşımıza çıkan Dilara Fındıkoğlu, defilesinde müzik dahi kullanmayarak odağı tamamen koleksiyonuna çekmeyi başarmış. İzleyenlere vermek istediği rahatsız bunalmışlık hissini koleksiyonun her parçasında başarıyla hissettirerek yine adından söz ettiren bir koleksiyona imza atmış.

 

Selin Akyurt

Ted Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Modaya olan ilgim dolayısıyla İMA ve Vakko ESMOD’dan eğitimler aldım. Styling ve moda editörlüğü alanlarında ilerlemek istiyorum.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.