Penti’den Başarılı #HiçÇamaşırı Reklam Kampanyası

Penti çok ilgi çeken bir reklam kampanyasıyla Hiç Çamaşırı serisini piyasaya sürdü. Sporda, yüzmede, koşuda, ofiste, masa başında, sokakta, evde… Penti hiç çamaşırı gün boyunca konfor sağlayan ve yok gibi bir hisle kadınları sarmalayan bir ürün. Balenli sütyenlerin yarattığı rahatsızlığı yaşamamış kadın yoktur, Penti yepyeni bir akım başlatarak ‘yok gibi’ bir dokuyla balensiz sütyenleri hayatımıza sokuyor.

Hızla değişen dünyada, çeşitliliğin onaylanmasının yanı sıra ‘vücut pozitifliği’ ve kadınların her anlamda kendilerini konforlu ve özgür hissetmesi büyük önem kazanmaya devam ediyor. Reklam kampanyası bu mesajı vurguluyor.

Penti #hiççamaşırı balensiz sütyenleri farklı vücut tipleri için alternatif kalıplarla karşımıza çıkıyor. Gün boyunca konfor vadeden balensiz sütyenlerin, renkleri ve desenleriyle push up, toparlayıcı, üçgen formunda ve Bralet olarak modelleri bulunuyor.  Ayrıca balensiz sütyenlerin yeni anneler ve anne adayları için opsiyonları da bulunuyor.

 

Penti’nin #hiççamaşırı reklam kampanyası sektörden birçok kişiden de takdir aldı. Bu kişilerden biri de başarılı moda yazarı Seda Yılmaz. Feminizm ve moda ilişkisi, kadın hakları ve vücut pozitifliği üzerine yazılar yazan Seda Yılmaz’a göre kampanyanın başarısı temsil edilen kadınların çeşitliliği ve genelde sansürlenen kadın vücudunun işlenişinde yatıyor. Aynı zamanda reklamda her kadının kendini bir karakterle özdeşleştirmesi mümkün.

 

 

aRthuR Istanbul tarafından hazırlanan “Hiç Çamaşırı” reklam kampanyasının yönetmeni Hami Özkan.

Kampanya Künyesi Marketing Türkiye’den alıntı

Marka: Penti

Marka/Reklamveren Yetkilisi: Cristina Polini, Gizem Burcu Bağcı

Marka Ekibi: Cansu Yıldız, Gizem Kaplanseren, Elvan Göcer, Ebru Almalar, Gamze Arabacı Ercüment, Buket Soydan

Reklam ajansı: aRthuR Istanbul

Prodüksiyon şirketi: Riders

Yönetmen: Hami Özkan

Post Prodüksiyon Şirketi: ABT İstanbul

Müzik: 3k1a Music

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.