Off-White AC Milan’ın Resmi Stil ve Kültür Partneri Oldu

Virgil Abloh tarafından kurulan Off-White ve ünlü spor klübü AC Milan resmi olarak partner olduklarını açıkladılar. Bu işbirliğine göre Off-White, AC Milan kadın ve erkek futbol takımlarının formalarını tasarlayacak. Erkek futbol takımı Off-White imzalı ilk formalarını Şampiyonlar Ligi maçında bu hafta Londra’da giyecek.

Sporun gücünü pozitif bir değişim yaratmak için kullanmayı amaçlayan bu birliktelik, Virgil Abloh’nun 2020 yılında başlattığı “I Support” (Destekliyorum) akımından ilham alıyor. Buna göre iki güçlü marka futbol ve modanın ötesinde insanlık için çalışmak, yeni jenerasyonlar için değişim yapmak amacıyla yola çıkıyor. Formalarda göreceğimiz “Wear your heart on your sleeve” amblemi de bu ideale gönderme yapıyor.

AC Milan Off-White
Off White AC Milan’ın Resmi Stil ve Kültür Partneri Oldu

Bu işbirliği aynı zamanda AC Milan’ın derneği Fondazione Milan’ın çalışmalarına da destek olacak. Dernek “Sport For Change (değişim için spor)” programı kapsamında zor şartlarda yetişen gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine destek oluyor. Bu birliktelik derneğin çalışmalarını Milano sınırlarından tüm dünyaya taşıyacak.

Off-White ve AC Milan işbirliklerini bir video ile duyurdular. Bu videoda kadın ve erkek takım oyuncularını ikonik futbol objeleriyle “destekliyorum” derken duyuyoruz.

Casper Stylsvig,  AC Milan yöneticisi, “Bu iddialı işbirliği ile iki inovatif ve global marka bir araya geldi. Kulüp olarak değerlerimiz ve prensiplerimiz belli. Eşitlik ve çeşitlilik iş modelimizin temel taşları. Bu nedenle vizyon ve misyonunu paylaştığımız Off-White markasıyla bu yolculuğa çıkmaktan dolayı çok gururluyuz. Bu işbirliğiyle gençlerle spor ve kültür yoluyla kurduğumuz ilişkiye verdiğimiz önemi de gösterdiğimizi düşünüyoruz.” dedi.

 

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.