Türkiye’de Moda Tasarımı Bölümü Olan Üniversiteler

 

Türkiye’de moda tasarımı bölümü olan üniversitelerin sayısı hiç de az değil. Biz de üşenmedik tüm üniversiteleri tek tek araştırdık ve sizin için bir liste yaptık.

Bu listenin okul seçiminizde size yardımcı olacağını umuyoruz.

İstanbul

Türkiye’de en çok moda tasarım bölümü olan üniversite İstanbul’da var. Bu okulları alfabetik olarak sıraladık.

SUNY  Moda Tasarımı program koordinatörü, Prof. Dr. Cevza Candan, İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı fakültesi hakkındaki sorularımızı yanıtladı. 1955’te kurulan fakülte, ülkemizin ekonomik gelişimi için çok önemli olan tekstil ve hazır giyim endüstrisinde kariyer yapacak tekstil mühendisleri ve tasarımcıları yetiştiriyor. Röportajı okumak için tıklayın.

Ünlü mezunlar: Hatice Gökçe, Tuvana Büyükçınar, Özlem Kaya

İzmir

Bursa

Ankara

 

Diğer İller

 

Listede moda tasarımı bölümü eksik olan bir okul biliyorsanız moda@modakariyeri.com’a bildirebilirsiniz.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

14 Yorum
 1. Merhaba,
  Moda tasarim yuksek lisansini yapmak için , lisansimiz mutlaka Moda tasarimi mi olmali?

  1. Merhaba, okullara göre değişir fakat genel olarak evet. Moda tasarımı okumadıysanız yüksek lisansta tasarım okumanız zor. Başka bir tasarım lisansından geliyorsanız okula göre mümkün olabilir.

 2. Merhaba,güzel sanatlar lisesinde okuyorum burdan sonra iyi bir üniversitede moda tasarım okumak istiyorum fakat son sınıf başlamadan şehir değiştirdim bu konuda çok fazla yardımcı olan hocam yok ne yapmam gerekiyor biraz yardımcı olur musunuz? Ben mimar sinan ve marmara üniversitesi moda tasarım çok istiyordum fakat ygs puanım 3 puan daha az geldi yetmiyor sizce üniversiteler puanını aşağıya çekermi ve sınav için özellikle nelere çalışmam gerekir ne çizmem gerekir cevap verirseniz çok mutlu olurum

  1. Merhaba. Sorularınız her üniversitenin kendi kriterlerine göre değişir. Genel cevap vermemiz doğru olmaz. Okullarla veya tasarım bölümlerine hazırlık kursları ile iletişime geçerseniz daha doğru bilgi alabilirsiniz. yakın zamanda bu konu ile ilgili araştırma yapacağız. Sevgiler.

 3. Moda tasarimi bilumu yuksek lisans yapabilecegim universiteleri ogrenmek istiyorum

  1. Merhaba. Moda tasarımı bölümü olan üniversiteler yazımızdaki okulların yüksek lisans programlarını araştırabilirsiniz. Bu konuda bizim bir yazımız henüz yok. Sevgiler.

 4. Merhaba ben anadolu lisesinde şuan 3. sınıfa ve sayısalcıyım ama moda tasarım okumak istiyorum. yetenğim var mı bilmiyorum yetenek sınavları neye göre oluyor bilgi verir misiniz lütfem

 5. Merhaba ben Azerbaycanlıyım ve moda tasarım okumak istiyorum. Örneğin başkent üniversitesine nasıl çalışılır ne gerekir? Iütfen bilgi veriniz.

 6. merhaba ben açıköğretim öğrenciyim kendimi bildim bileli çizim yapıyorum 2 ay boyunca resim kursuna gittim gölgrlendirme vs bir kaç şey öğrendim. velhasıl açıköğretim öğrencisi olarak moda tasarım okumam mümkünmüdür? sevgiler…

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.