Zara Ve Diğer Inditex Markaları Türkiye’de Online Satışa Başlıyor

İspanyol Inditex grubunun  kuşkusuz en çok bilinen markalarından Zara 5 Ekim’de Türkiye’de online satışa başlıyor. Sadece Zara da değil Bershka, Stradivarius, Oysho, Pull& Bear ve Massimo Dutti gibi bünyesindeki diğer markalar da aynı tarihte online alışverişte yerlerini alacak.

Online alışveriş cephesinden güzel haberler geliyor!

Inditex grubu bir çok önemli pazarda zaten hali hazırda online alışveriş olanağı sağlıyordu ve bundan haberdar olan bir çokları gibi biz de acaba Türkiye’de ne zaman online’a geçecekler diye düşünmeden edemiyorduk. Inditex İletişim ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Jesus Echevarria Hernandez, Türkiye pazarıyla ilgili verdiği bir roportajda online alışverişi Inditex’in olduğu tüm pazarlara yaymak istediklerini fakat doğru zamanı bekleyip, ülke ülke gitmeyi tercih ettiklerini söyledi. Online alışverişin bu kadar hızla yayıldığı ve çılgınlık boyutlarına ulaştığı bir devirde bu kararları ilginç görünse de online ile birlikte gelen handikapları da göz önünde bulundurunca Inditex’in mantıklı ve temkinli davrandığını söyleyebiliriz. Bakalım Türkiye’deki Zara müşterisi online’a ne kadar sıcak bakacak. Şimdiden heyecan dorukta.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.