Dries Van Noten Belgeseli: Dries

Bir Tasarımcı Belgeseli Daha: Dries

Bu markanın ve tasarımcısının; dev reklam kampanyalarına, kırmızı halıda devamlı olarak taş ve pullara bezediği ünlülere, Amerika’da açılan yüzlerce metrekarelik mağazalarına ve milyonlarca takipçili Instagram hesabına denk gelmeniz imkansız. Ancak her sezon moda haftalarında sergilediği defileleri en ünlü editörler ve satın almacılar için gidilecekler listesinin ilk sıralarında yer alır.

Ünlü Antwerp 6’lısının en başarılı üyelerinden Dries Van Noten yaklaşık 30 senedir şirketini, dışarıdan yatırım almadan ve ünlülerden oluşturduğu sosyetik ekipleriyle özel hayatını gözler önüne sermeden, oldukça başarılı bir şekilde yönetiyor.

Dries Van Noten

Van Noten, Sektörde geçirdiği 30 yıldan sonra belgeseli çekilen tasarımcılar listesine adını yazdırdı. Tasarımcı ilk defa bir yönetmen ile çalışmayı kabul etti. Şanslı isim de Alman film yönetmeni Reiner Holzemer.

Evinden Antwerp’deki stüdyosuna olan yolculuklarından, Paris Moda Haftası’ndaki defilesinin perde arkasına her detayın izleyiciye sunulacağı bu belgesele, tasarımcının çok bilinmeyen çiçek ve bahçe merakı, tasarım sürecinde yanında ayrılmayan köpeği Harry ve daha birçok şey dahil edilmiş.

Avrupa Belgeselleri Festivali’nde ilk defa gösterilecek olan belgeselin fragmanını buraya bırakıyor ve sizin gibi heyecanla izlemeyi bekliyoruz.

Deniz Bulutsuz

Yabancı dillere olan tutkum beni Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü mezuniyetime kadar götürdü. Terzi bir anneanne ve güzel sanatlar sevdalısı bir anne ile büyümekse, İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi programını tamamlamamın nedeni oldu. Bir süre ELLE’de çalıştım. Reklam ajanslarında staj yaptım ve sosyal medya hesapları yönettim. Edebiyat ve moda ikilisini her fırsatta birbirlerine bağlayarak içerik üretmek ve bunları sosyal medyaya uyarlamak en büyük zevkim.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.