TOMMY HILFIGER FASHION FRONTIER CHALLENGE YARIŞMASI BAŞVURULARI BEKLİYOR

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge yarışmasının ikinci yılı için başvuruların başladığı duyuruldu. Küresel program, modada kapsayıcı pozitif değişimi vurgulayan çözümler geliştiren, kuruluş ve gelişme aşamasındaki girişimleri desteklemeyi amaçlıyor.

Bu küresel girişimin ilk yılının; daha pozitif ve kapsayıcı bir moda ortamı aracılığıyla insanların yaşamlarında değişim yaratabilecek, inanılmaz fikirleri ortaya çıkaran, ilham verici bir yolculuk olduğunu söyleyen Tommy Hilfiger; “Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challenge” yarışması ile inandıkları konuları ele almak için canı gönülden çalışan sosyal girişimcileri desteklemeye ve onlara mentörlük sunmaya devam ediyoruz. Bu yarışma aynı zamanda marka DNA’mızın kalbindeki girişimci ruhu ve kararlı iyimserliği kutlama niteliğinde” dedi.

Altı Finalist Belirlenecek

Yarışmaya katılmakla ilgilenen işletmeler, kapsayıcı modaya odaklı proje önerilerini göndermeye davet ediliyor. Dört ay süren çok aşamalı bir süreçte başvuranlar arasından altı finalist belirleniyor. Proje planlarını geliştirmeleri istenen finalistler, Tommy Hilfiger’ın Amsterdam’daki “Geleceğin Kampüsü”nde ilgili konularda uzmanların oluşturduğu özel bir ekipten destek alıyor. Global Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challengeyarışmasının ikinci yılının finalistleri son haline getirdikleri konseptlerini 2020 başında düzenlenecek final etkinliğinde seçkin bir jüriye sunacaklar. 

Seçilecek iki katılımcı toplam 150.000€ tutarında para ödülü alacak ve girişimlerini destekleyebilecek. Kazananlar ayrıca bir yıl boyunca Tommy Hilfiger’ın dünya çapındaki uzmanlarından ve INSEAD uzmanlarından mentörlük desteği alacak ve INSEAD Sosyal Girişimcilik Programı’na (ISEP) katılma hakkına sahip olacak. Ayrıca, izleyicilerin oylarıyla “Favori” seçilen bir finaliste de 10.000€ para ödülü verilecek. 

Jüri Üyeleri

İlk yarışmanın Ocak 2019’da gerçekleşen final etkinliğinin jürisinde tasarımcı Tommy Hilfiger, model ve aktivist Arizona Muse, Tommy Hilfiger Global ve PVH Avrupa CEO’su Daniel Grieder, Tommy Hilfiger Global ve PVH Avrupa Finans ve Operasyon Üst Yöneticisi Martijn Hagman, Social Impact Venture Kurucu Ortağı Willemijn Verloop, Católica-Lisbon Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Bölümü Başkanı ve INSEAD’da konuk öğretim üyesi Profesör Filipe Santos ve Fashion for Good Genel Müdürü Katrin Ley gibi tanınmış uzmanlar yer aldı. Jüri, toplam 210.000 € tutarındaki para ödülünü Selina Wamucii, doctHERs ve Auf Augenhoehe markalarına layık buldu.

Başvurular, 18 Mart 2019 – 12 Mayıs 2019 arasında bu linkten yapılabilecek. 

Tommy Hilfiger Fashion Frontier Challengeyarışması hakkında başvuru koşulları dahil detaylı bilgi için:

http://global.tommy.com/int/en/about/corporate-responsibility/16

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.