Tekstil Mühendisliğini Seçen Başarılı Öğrencilere Burs Verilecek

 

Türkiye’nin ihracat ve istihdamda lider sektörlerinden tekstil ve hazır giyim sektörleri tarafından yürütülen “Modanın Mühendisleri Projesi”nde son aşamaya gelindi. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) yönetim kurulu başkanı Burak Sertbaş, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen seminerde bursla ilgili detayları paylaştı.

EHKİB tarafından yürütülen ve başarılı öğrencilerin tekstil mühendisliği bölümlerine yönlendirilmesi ve sektörün kaliteli mühendis ihtiyacının karşılanmasını sağlamayı amaçlayan “Modanın Mühendisleri” projesi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da destekleniyor.

Başarılı Öğrencilere Tekstil Mühendisliği Bursu

Proje kapsamında üniversiteye hazırlanan ve kariyerini belirleme döneminde olan lise öğrencilerine, tekstil mühendisliğini en doğru şekilde tanıtmak amaçlanıyor.

Burak Sertbaş “Çalışmalarımız arasında bilgilendirme sunumları, okul ziyaretleri, velilere yönelik AVM’lerde stant açılması vb. etkinliklerin yanı sıra Türkiye’de aralarında EHKİB’in de yer aldığı 10 Hazır giyim – Konfeksiyon ve Tekstil İhracatçıları Birliğinin katılımı ile burs projemiz var” dedi.

Tekstil Mühendisliğini Seçen Başarılı Öğrencilere Burs İmkanı

Burs duyurusunun Yükseköğretim Kurulu (YÖK) onayından sonra gerçekleştirileceğini belirten Sertbaş, proje kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavında İlk 20 bine giren öğrenciler arasından tekstil mühendisliği bölümünü tercih edenlere asgari ücret, ilk 20 bin ile 50 bine giren öğrencilerin arasından tekstil mühendisliği bölümlerini tercih edenlere asgari ücretin %75’i ve 50 bin ile 80 bin arasına giren öğrencilerden tekstil mühendisliği bölümünü tercih edenlere asgari ücretin yarısı kadar burs verileceğini belirtti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yaşhi ise tekstil sektörünün Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu bu nedenle EİB’in projesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını söyledi.

 

Tekstil Mühendisliği bölümünü bir tekstil mühendisinden tanımak için aşağıdaki linke tıklayın:

 

Tekstil Mühendisliği

 

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.