Sonbahar/Kış Sezonunda Takip Etmeniz Gereken 8 Trend

Ekim ayının sonu, Kasım ayının başlarında olduğumuz şu günlerde tüm modaseverlerin kafasında aynı düşünceler var. Önümüzdeki uzun kış döneminde mağazalarda, dergilerde neler göreceğiz? Her ne kadar trendleri takip etmektense sevdiğiniz şeylere yönelmeyi tavsiye etsek de ne de olsa sektörde nelerin olup bittiğini anlamak için sezonun trendlerine de bir göz atmak gerekiyor. O zaman bu sezon mutlaka farkında olmanız gereken 8 trend bu yazıda mercek altında.

Metalik Gri

Dikkatimizi çeken ilk trend metalik renginin yükselişi oldu. Geçtiğimiz ay yayınladığımız ‘Dergi Kapaklarında Eylül Etkisi’  yazımızda da birçok kapakta metalik gri rengine rastlamıştık. Dikkatimizi çeken bir diğer nokta da bu rengin daha çok oversize ve çoğu zaman da sıradışı  silüetler ile birlikte kullanılması oldu.

Denim Üstüne Denim

Zaman zaman hayatımıza giren, zaman zaman da ansızın çıkan denim on denim trendi yani hem alt hem de üst olarak kot kumaşından giyinmek bu sonbahar yeniden bize göz kırpıyor. 80 ve 90’lı yılları andıran görüntülerden hoşlanıyorsanız deneyebilirsiniz.

Renkli Sahte Kürkler

Moda dünyasındaki her duyarlı birey gibi bizde ekipçe gerçek kürk kullanımına karşıyız. O yüzden sahte kürklerin trend olması bizi sevindiren bir ayrıntı. Görüntünüze eğlenceli bir hava katmak için pembe, hardal ve mavi renklerdeki kürklere göz atabilirsiniz.

 

Ofis Takımları

Moda dünyasında çalışmak demek iş hayatınızda istediğiniz gibi giyinebilme özgürlüğüne sahip olmanız demek. Fakat yine de zaman zaman kot pantolonlarımızdan çıkıp ofis etek-ceket, pantolon-ceket takımlarına özenmiyor değiliz. Tartan, kazayağı ve ekose desenli ofis kombinleri bu sezon kurumsal hayatın dışına çıkıyor.

 

Uzay Çağı

Yıldızlar, astronotlar ve gezegenler. Bu kış kıyafetlerde bol miktarda uzay konseptli tema göreceğiz. Mart ayındaki Paris Moda Haftası’nda Chanel’in uzay konseptli defilesinden sonra bu trende şaşırmadık.

 

Tartan

İskoçların geleneksel deseni tartan dönem dönem moda dünyasının yıldızı olup, kısa süre içinde de ortadan kayboluyor. Şu aralar ise yıldızı yeniden parlıyor. Stilinize tartan kıyafetler katmaya sıcak bakmıyorsanız, aksesuarları deneyebilirsiniz.

 

Hardalın Sıcaklığı

2017/18 sonbahar-kış sezonunun rengini hardal ile özetleyebiliriz. İnsanın içini ısıtan bir renk olan hardalı ister kıyafetlerinizde isterseniz de aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Bizim ekipçe favorilerimiz ise hardal trikolar ve hardal deri etekler.

 Yeni Trenchkotlar

Burberry ile başlayan trenchkotlar, ne olursa olsun artık vazgeçilmez bir klasik. Özellikle sonbahar ayları için çok pratik olsa da klasik imajıyla herkesin stiline uymayabiliyor. Bu gibi durumlar için yeni sezondaki farklı trenchkotlar imdada yetişiyor. Trenchkotları fazla klasik buluyorsanız, bu sıradışı trenchkotlara göz atmakta fayda var.

 

Önümüzdeki günlerde dergilerde ve mağazalarda sık sık göreceğimiz 8 temel trendi böyle sıralayabiliriz. Sizin bu trendlerden favorileriniz hangisi? Sizce bu trendler önümüzdeki sezonlarda da etkisini devam ettirip kalıcılaşacak mı yoksa sezonun bitmesiyle birlikte kayıp mı olacak?

 

 

 

 

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.