Sonbahar/Kış 18 Podyumlarından Çirkin Sneakerlar

 

Son yıllarda sneakerların karşı konulamaz yükselişini farketmeyen yoktur değil mi? Sokak stiliyle özdeşleşen ve Chanel gibi lüks markalarının bile koleksiyonlarına giren sneakerlar günümüzde markaların topuklu ayakkabılarından çok daha merak ediliyor. Aslında bu ayakkabılara sneakerlar demekten çok ‘çirkin sneaker’lar demek daha doğru olabilir. 90’ların vintage sayılması ve o dönemin modasının pekçok tasarımcıya ilham vermesiyle hayatımıza büyük bir hızla geri dönüş yaptı bu sneaker modelleri. O zaman hazır Moda Haftaları yeni bitmişken, gelin Sonbahar/Kış 18 podyumlarında gözümüze çarpan sneakerları inceleyelim.

Balenciaga

Acne

Givenchy

Stella McCartney

 

Gucci

 

Christopher Kane

Maison Margiela

Sonbahar/Kış 2018 podyumlarındaki bu sneakerlar önümüzdeki günlerin sokak modasını belirlerken, görünen o ki önümüzdeki zamanlarda bol miktarda 90’lar modası göreceğiz. Bu trendle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

 

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.