Levi’s Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen’e Sponsor Oldu

Levi’s®, kırdığı dünya rekoruyla tüm gözleri üzerinde toplayan başarılı milli sporcumuz Şahika Ercümen’e 2019 boyunca Co-sponsor olduğunu açıkladı.

Türkiye’yi serbest dalış alanında global spor platformlarında en iyi şekilde temsil eden, Şahika Ercümen’in sene boyunca gerçekleştireceği rekor denemelerini Levi’s® destekleyecek.

Sene boyunca Levi’s® ile birbirinden farklı projelere imza atacak olan Ercümen, global bir markanın desteğini arkasına almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu belirtti. İş birliğinin ilk meyvesi olarak hayata geçen ve Türkiye’den sadece Ercümen’in yer aldığı, Levi’s®’ın dünyamızı ileriye taşıyan, kendi dünyasına yön veren kadınlara adanmış #ISHAPEMYWORLD platformu için gerçekleştirilen ilk projesiyle ilgili detaylar çok yakında açıklanacak.

Şahika Ercümen Kimdir?

Ercümen, 2019 itibariyle serbest dalış alanında 9 adet resmi dünya rekorunun sahibi. Dünya rekorlarının yanı sıra, 1998’den beri katıldığı yüzme ve sualtı sporları müsabakalarında ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde madalya, çeşitli özel ödüller, kupalar, birçok Türkiye rekorunu da elinde bulunduruyor . 2018 yılında Salda Gölü’nde 1 dakika 58 saniyede, 65 metreye dalarak Kadınlar Paletsiz Değişken Ağırlık Kategorisi”nde 55 metre sınırını aşan ilk kadın oldu. Milli sporcu geçtiğimiz ay katıldığı 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında Antarktika’da dalış yaparak kıta tarihinde tüpsüz dalış yapan ilk Türk kadını olarak da tarihe geçti. Şahika, suya karşı olan tutkusu ve minnettarlığının göstergesi olarak sualtıyla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini de gönüllü olarak yürütmekte.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.