Mirimalist – Miray Tok Çakır

ŞEHİR:
İSTANBUL


EĞİTİM: Sosyoloji, Moda Tasarımı


LANSMAN YILI: 2015


SATIŞ NOKTALARI: Vakkorama, Souq Dükkan, Hipicon


Mirimalist, modern ve minimal bir çizgiye sahip bir tasarım markasıdır. Mirimalist, Türkiye’de bir ilke imza atarak, üç boyutlu baskı (3D printing) teknolojisini moda ile buluşturdu ve giyilebilir tasarımlara dönüştürdü. Mirimalist 3D printing teknolojisini hayatımıza daha fazla dahil etmeyi hedefliyor.

mirimalist.com

@mirimalistofficial

[thb_dividers style=”style7″]

HAKKINDA

Mirimalist markasının kurucusu ve tasarımcısı Miray Tok Çakır, Boğaziçi Üniversitesi  Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra 10 yıl kadar pazarlama ve pazar araştırma alanlarında uluslararası şirketlerde çalıştı. En son Nestle’de Nescafe 3’ü 1 arada marka müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Kurumsal kariyeri boyunca paralel olarak içindeki moda tutkusunu beslemek için IMA ve Vakko Esmod’da sırasıyla moda tasarımı, moda yönetimi ve moda satın alması sertifika programlarına katıldı.

Kurumsal kariyerinde edindiği marka yönetimi deneyimini tutkusu olan moda ile birleştirerek 2015 yılında Mirimalist tasarım markasını kurdu.

Mirimalist, modern ve minimal bir çizgiye sahip bir tasarım markasıdır.

Mirimalist, Türkiye’de bir ilke imza atarak, üç boyutlu baskı (3D printing) teknolojisini moda ile buluşturdu ve giyilebilir tasarımlara dönüştürdü.

Lansman koleksiyonunda öne çıkan geometrik 3D aksesuarlar, sadeliği bozmadan tasarımlara ayrı bir boyut kazandırmıştır.

Endüstri devrimi niteliğindeki 3D Printing teknolojisini daha fazla tanımayı, tanıtmayı ve kumaşla farklı şekillerde biraraya gelmesinin yollarını bulup, gündelik hayatımıza daha fazla dahil etmeyi hedeflemektedir.

Aslı Özbek
Aslı Özbek

Aslı 2004 yılından beri moda sektöründe çalışıyor. Milano ve Paris'te başlayan kariyerinin büyük bölümü lüks perakende sektöründe geçti.

Henüz yorum yok

Yoruma kapalı