Polimoda 2018-2019 Eğitim Yılı Programları

Temsilcisi olduğumuz İtalya’nın öncü moda okulu Polimoda, 2018-2019 eğitim dönemi için programlarına yenilerini ekledi. Yeni yüksek lisans programları Ocak 2019’da başlayacaklar.

Bag Design / Çanta Tasarımı

Çanta Tasarımı yüksek lisans programı zanaatkarlık, inovasyon, tasarım ve koleksiyon planlamayı birleştiriyor. Yüksek lisansın amacı deri aksesuar üretiminde çok yönlü çalışabilecek, tasarım, üretim ve merchandising alanlarında geniş kapsamlı yaratıcı profesyoneller yetiştirmek.

Yüksek lisans boyunca öğrenciler sektör yöneticilerinden ve uzman eğitmenlerden ders almanın yanında, Toscana bölgesinin köklü deri zanaatkarlığını birebir gözlemlemek için fabrika ziyaretlerine katılacaklar. Öğrenciler okul dönemi boyunca bir kapsül koleksiyon geliştirecek ve final projesinde kişisel portfolyolarının sunumunu yapacaklar.

Shoe Design / Ayakkabı Tasarımı

Floransa’nın tartışmasız zanaatkarlık kültürünü ayakkabı tasarımına aktaran bu programda inovatif teknolojiler, koleksiyon planlama ve strateji geliştirme alanında eğitim alınabilecek. Ayakkabı koleksiyonları her geçen gün daha önem kazanırken ve tasarım markaları ön plana çıkarken, bu program yaratıcı vizyonunu stratejik şekilde kullanabilen profesyonelleri sektöre katacak. Öğrenciler öğrenim döneminin sonunda Floransa’da staj yapma imkanı kazanabilecekler.

Fashion Curation/ Moda Küratörlüğü

Bu yeni yüksek lisans programı moda dünyasında son yıllarda önem kazanan moda küratörlüğü mesleğinde çalışacak profesyoneller yetiştirmeyi hedefliyor. Moda Küratörleri moda sergilerinden, etkinliklere, müzelerden, marka arşivlerine, farklı alanlarda çalışabilirler. 

  • Teorik çalışma: Müze yöneticiliği, arşivleme, koleksiyonculuk, sergileme teknikleri 
  • Pratik çalışma:  Objelerden kavramlara, baştan sona sergi tasarımı ve planlaması
  • Bilgi paylaşımı:  Moda ve sanat küratörleri ile seminer ve buluşmalar 

Bu program moda teorisine ve moda alanında sosyolojik çalışmalara ilgi duyan öğrencilere öneriliyor.  

 

 

Polimoda hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Polimoda’da okumakla ilgili bilgi için bizimle iletişime geçin:

Bilgilerini kaydetmemize izin veriyor musun? *

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.