Nike Dünya Gününü Özel Bir Koleksiyonla Kutluyor

 

Sürdürülebilir bir yaşam arzumuz git gide güçlenirken, bu konuda bilinci yayma amacıyla Dünya Günü 1970’den beri  kutlanıyor. 22 Nisan’da kutlanacak bu önemli gün için Nike da özel bir koleksiyon hazırladı.

Marka, Air Force, Cortez ve Blazer Low modellerini, Flyleather malzemesiyle piyasaya sürüyor. “Flyleather” kumaş ve deriden oluşan ve normal deriden çok daha dayanıklı olan bir malzeme. Flyleather’ın yüzde 50’si deri artıklarından oluşuyor, bu artıklar kumaşla birleştirilerek deri hissi veren ama daha az kimyasal kullanımı gerektiren Flyleather oluşuyor.

Steven Harrington X Nike

Nike bu koleksiyonda ayrıca Los Angeles’lı sanatçı Steven Harrington ile işbirliği yapmış.  Harrington, imzası haline gelen çizimleriyle sneakerları palmiye ağaçları, barış işareti ve dünya figürleri ile süslemiş.

 

Steven Harrington

Steven Harrington, bir sene önce Nike’dan işbirliği teklifi aldığında çok heyecanlandığını ve ayakkabı üzerinde tasarım yapmanın onun için yepyeni bir alan olduğunu söylemiş. Bu tasarım sürecinde sanatçı Nike tasarımcıları ile birlikte çalışmış.

Koleksiyonda mavi, turkuaz ve yeşilin ağırlığı da fark ediliyor. Detaylar için Steven Harrington’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.