Bir Erkek Giyim İkonu: Nick Wooster

Nick Wooster! Ya da onun kendini tanıttığı versiyonuyla, nam-ı değer ”Free Agent.” Sosyal medya ve sokak modası ile biraz olsun ilgiliyseniz, ona göz ucuyla bir kere bile denk gelmeniz yeterli olacaktır. Bir başkasında çok farklı formlarda gözüken giysi ve aksesuarlar, onun üzerinde bir başka durmakta hiç de zorluk çekmiyor.

Instagram’da 700 bine yakın takipçisi olmasına rağmen kendisini hiçbir zaman popüler olarak konumlandırmadığını söylüyor. Ne kadar mütevazi olduğunu sanırım bu sözünden de anlayabiliyoruz: ”Ben sadece Kansas’tan gelen ve giysileri takıntı haline getiren bir çocuğum, hepsi bu!”

Peki kimdir bu Nick Wooster?

Kücük yaşlarda körüklenen moda tutkusunun ilk basamağı, doğduğu yer olan Kansas’ta küçük bir giyim mağazası: Joseph P. Roth and Sons. 16 yaşındayken bu işin kariyerini şekillendirebileceğini öngören Wooster, geriye dönüp baktığında o yaş için ne kadar idealist bir düşünceye sahip olduğunu bizlere gösteriyor.

2011 yılına kadar dünyaca ünlü birçok markanın (Bergdorf Goodman, Calvin Klein, Ralph Lauren and Neiman Marcus ) moda direktörlüğünü yapan Nick Wooster, o tarihten itibaren yaratıcılığını ve yeteneğini birbirinden ünlü markalarla yaptığı kapsül koleksiyonlarına aktarıyor. Lardini, United Arrows, Cadillac, Greats bunlardan sadece birkaçı… Bu yıl ise ünlü İngiliz ayakkabı markası Grenson ile iddialı ve fark yaratan bir kapsül koleksiyonu hazırlayan Wooster, bir koleksiyonu sıfırdan yaratırken, hayallerinin sesini dinlediğini, koleksiyonlarında kendi üstünde görmekten hoşlandığı detaylara yer vermekten haz aldığını dile getiriyor. Kapsül koleksiyonlarının hepsi birbirinden cool olabilir ancak bu konuda objektif olamayacağım sanırım. Lardini X Wooster, son zamanlarda gördüğüm en güzel birliktelik!

Lardini X Wooster koleksiyonu

Nick Wooster Hakkında Az Bilinenler:

Tam bir ayakkabı tutkunu. 200 çift ayakkabısı bulunmakta. 100 tanesi sneakers’lardan oluşmakta.

Moda sektörü içinde Google’da adı en çok aranan isimlerden.

 Favori markaları: Adidas, Church’s, Eytys, Greats, Grenson, Nike, O’Keeff e, Rick Owens, Thom Browne, Trickers, Vans

 Reklamcılık ve Gazetecilik mezunu. 2 sene bu sektörde çalışmış, kovulmuş.

 Olmazsa olmazı: Brogue tarzındaki klasik İngiliz ayakkabıları.

 1982’te sahip olduğu siyah-beyaz Vans ve 1995’te satın aldığ Air Max 95s, hâlâ gardırobunda yer almakta.

Favori iş birlikteliği: Yaptığı ilk iş birlikteliği olan ve kalbinde farklı bir yeri olduğunu dile getirdiği Leffot’un kamuflaj desen ayakkabı ve çizme koleksiyonu.

Square toe shoes (kare burun ayakkabılardan) uzak durmayı tercih ediyor.

 En sevdiği internet sitesi: “Barneys her zaman 1 numaralı internet alışveriş adresim. Aynı Google gibi, her şeyi bulabilirsiniz”

İlk dövmesini 1994 yılında yaptırmış. Sayısını tahmin edemediği kadar çok dövmesi var.

56 yaşındaki Kansas’lı bu adamın, işine ilk günkü kadar amatör bir ruhla bağlı kalabilmesi, sanırım bizlere sevdiğimiz işi yapmanın tatmini konusunda ilham kaynağı olacaktır.

Alican Aysın
Alican Aysın

1989 İzmir doğumlu olan Alican AYSIN, 2012 yılında Ege Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnteraktif Pazarlama ve İletişim bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Bu zamana kadar moda alışveriş sitelerinde dijital pazarlama, iletişim, content, stylıng gibi konularda tecrübe edinme fırsatı yakalayan Alican, pazarlama - moda ilişkisinden büyük bir keyif duyduğunu ve kariyerine bu yolda devam etmek istediğini dile getiriyor. Ayrıca Alican, şu anda çeşitli start-up'lara dijital pazarlama danışmanlığı yapıyor.

3 yorum

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.