Moncler ve Unicef Çocuklar İçin Bir Araya Geldi

Moncler daha önce de yardıma muhtaç çocukları desteklemek amacıyla Marni ile ortak bir projede yer almıştı. Bu proje Çocuk Önceliği Vakfı için moda ve sanatın birleşiminden oluşan bir “Moncler Toy” ortaya çıkarmıştı. Bu defa da UNICEF -Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu- ile partner olan Moncler yeni bir projeye imza atıyor.

Warmly Moncler 

“Warmly Moncler for UNICEF” projesi öncelikli olarak zorlu kış şartlarında yaşayan ihtiyaç sahibi aileler ve çocuklar için kıyafet ve yaşam kiti sağlamayı amaçlıyor.

192 ülkede faaliyet gösteren UNICEF ve dış giyim uzmanı Moncler özellikle battaniye, şapka, eldiven, atkı, çorap, ayakkabı ve bunlara ek olarak ev ve okullar için yakıt sağlamayı hedefliyor. Ayrıca yaşam kitlerinde temiz su, gıda ve ilaç da bulunacak.

Marka, 1952 yılında Fransız girişimci Rene Ramillon tarafından Fransa Grenoble yakınında kuruldu. 2003 yılında İtalyan girişimci Remo Ruffini tarafından satın alındı. 2012 yılında 60. yaş gününü kutlayan şirket, 60 yıllık bir başarı hikayesine sahip. Özellikle son yıllarda dış giyimi kendi başına moda haline getirmesiyle büyük ivme kazanan marka, dünya çapında 191 mağazada satılıyor.

Seda Balatekin
Seda Balatekin

Lisede dil bölümünü bitirdikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne başladım, halen devam etmekteyim. Tasarımla alakalı birden çok alanda çeşitli iş tecrübelerim oldu. Son zamanlarda ağırlıklı olarak styling ve moda editörlüğü alanlarında çalışıyorum.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.