Business Of Fashion tarafından yapılan “En İyi Moda Okulları 2016” sıralamasında lisans ve yüksek lisans programlarında 9. sırada yer alan Polimoda, bu listede ilk onda yer alan tek İtalyan okulu. Kuşkusuz bu başarının ardında öğrencilerinin yüzde 88’inin mezuniyetlerinden sonraki ilk altı ayda işe girmelerinin etkisi var. Floransa’nın kültürel zenginliğini şehrin moda üretimindeki haklı ünü ile harmanlayan Polimoda tasarım ve yönetim çerçevesi altında lisans, yüksek lisans ve yaz okulu gibi birçok farklı eğitim seçeneği sunuyor.

Floransa’da 1875’de inşa edilmiş olan büyüleyici Villa Favard’da ve tekstil bölgesi Scandicci’deki tasarım laboratuvarında derslerini yapan Polimoda’nın danışma kurulunda moda dünyasının duayen ismi Linda Loppa var.

 

Okulun ünlü mezunları arasında ayakkabılarına bayıldığımız Aquazzura’nın tasarımcısı Edgardo Osorio var. Moda kariyeri kurucusu Aslı Özbek de bir Polimoda mezunu. Aslı’nın okulu hakkındaki yazısını okumak için tıklayın.

Polimoda’da okumakla ilgili bilgi almak için bize moda@modakariyeri.com adresinden ulaşabilirsiniz!

Business Of Fashion tarafından yapılan “En İyi Moda Okulları 2016” sıralamasında lisans ve yüksek lisans programlarında 9. sırada yer alan Polimoda, bu listede ilk onda yer alan tek İtalyan okulu.

Polimoda Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıkla

Londra’nın ünlü moda okulu Central St Martins moda sektörüne yön vermiş ve vermeye devam eden birçok önemli ismi yetistiren okul olarak tanınır. BOF tarafından yapılan “En İyi Moda Okulları 2015” araştırmasında en iyi lisans programına sahip okul seçilen Central St Martins eğitim programlarını 9 farklı disiplin çerçevesinde tasarlamış.

Central Saınt Martıns Hakkında Detaylı Bilgi için tıkla

Domus Academy moda ve tasarım eğitimi ile öne çıkan bir özel okul. Milano’da bulunan Domus Academy’de mimariden, deneyim tasarımına, moda tasarımından, lüks yönetimine farklı dallarda eğitim almak mümkün.

Moda alanında Moda Yönetimi, Lüks Yönetimi, Moda Tasarımı ve Styling & Görsel Düzenleme yüksek lisansları olan okul, Business Of Fashion’ın en iyi moda okulları listesinde 19. sırada.

Domus Academy Sayfasına Git

New York’un ünlü okullarından Fashion Institute of Technology, moda ve tekstil tasarımından, sanat ve prodüksiyon yönetimine çok farklı alanlarda eğitim veriyor. Endüstri ilişkileri ve yaratıcılık ile yönetimi birleştiren programları ile öne çıkan okul, Business of Fashion sıralamasında 6. sırada.

FIT Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıkla

Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle 2007 yılında İstanbul’da kurulan İMA’nın hedefi; moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek uluslararası farkındalığı olan moda tasarımcıları yetiştirmek ve Türkiye’nin en temel endüstrilerinden tekstil ve hazır giyim alanına, sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve yenilikçi işgücünü kazandırmak. Styling, moda yönetimi, moda tasarımı, moda yazarlığı gibi konularda eğitim veren okul Nişantaşı’nda bulunuyor.

University of the Arts London’a dahil olan 6 okuldan biri olan London College of Fashion sadece moda üzerine uzmanlaşan bölümlere sahip.

London College of Fashion’da yaklaşık 70 tane lisans ve yüksek lisans kursu var. Okul Business of fashion sitesinin en iyi moda okulları sıralamasında lisans bölümlerinde 7. yüksek lisans bölümlerinde ise 5. sırada yer alıyor.

London College Of Fashıon Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıkla

1935 yılında Milano’da kurulan Marangoni bugün 7 ülkede eğitim veriyor. 4000’i aşkın öğrencisiyle okul oldukça kalabalık bir öğrenci ağına sahip. Son olarak Mumbai kampüsünü açan Marangoni, Business Of Fashion’ın en iyi okullar sıralamasında lisansta 30. , yüksel lisansta 11. sırada yer aldı. Okul başvuruların yüzde 80’inin kabul edildiğini belirtiyor. Bu açıdan Marangoni’ye kabulün zor olduğunu söyleyemeyiz.

New York’un en işlek caddelerinden birinde, şehirle ve hayatla iç içe konumlanmış Parsons, dünyanın en iyi moda okullarından biri. BOF tarafından yapılan “En İyi Moda Okulları 2016” araştırmasında lisans programı 5.sırada yer alan Parsons, ön lisans, lisans, yaz okulu, online eğitimler ve uzaktan eğitim gibi farklı seçenekler sunuyor.

Parsons Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıkla

1980’lerde Antwerp Altılısı olarak tanınan tasarımcı grubunun yükselişi ile uluslararası üne kavuşan Royal Academy of Fine Arts Antwerp, tasarım alanında çok geniş kapsamlı ve zorlu bir eğitim sunuyor. Avangard tasarım anlayışını eğitim prensiplerine de yansıtan Antwerp Akademisine kabul edilmek de oldukça zor. Okulun tanınan mezunları arasında Ann Demeulemeester, Dries Van Noten, Demna Gvasalia, Haider Ackermann, Kris Van Assche var.

Royal Academy Of Fıne Arts Antwerp Sayfasına Git