Miu Miu Resort 2019

 

Bir yandan Resort koleksiyonları, bir yandan da Couture defilelerinin başlaması derken moda dünyası yine yoğun bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz ay kaleme aldığımız Resort defilelerine ek olarak en son Miu Miu’nun sıradışı resort koleksiyonu gündemimizdeydi.

Miu Miu Resort 2019 koleksiyonunun bu kadar gündeme gelmesindeki sebep Miuccia Prada’nın dokunuşunun olduğu kıyafetler kadar podyumda yürüyen isimlerdi de. Stranger Things’den izlediğimiz Sadie Sink, Chloe Sevigny, Gwendoline Christie ve Uma Thurman gibi isimler podyumlarda görmeye çok sık rastladığımız isimler değil. Bu koleksiyonu ilginç yapan bir başka detay ise bu kararın son derece son dakika gelişmiş olması. Defileden iki gün önce ‘neden podyumda ünlüleri yürütmüyorum?’ sorusu aklına gelen Miuccia Prada son dakika telefonları yaparak Kate Bosworth, Alexa Chung, Naomi Campbell gibi isimleri bir araya toplamayı başarmış.

 

Koleksiyona göz attığımızda ise defiledeki son dakika katılımlar kadar parçalarında eklektik olduğunu görüyoruz. Alıştığımız Miu Miu kadınından izler taşımanın yanı sıra Miu Miu’ya farklı dokunuşları da görebiliyoruz. Büyük anneanne hırkaları andıran hırkaların mini payetli eteklerle kombinlenmesi, tüylü ve taşlı elbiseler, oversize bomber ceketler ve 70’li yıllara göndermeler yapan kaba topuklu ayakkabılar defilenin en dikkat çeken parçaları arasındaydı.

 

Peki sizce bundan sonra ne olacak? Miu Miu’nun bu çok ses getiren defilesi belki de model kavramının popülaritesinin azalacağını gösterecek.

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.