Mehry Mu Gökküşağı Koleksiyonu

Tasarımları ile Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören çanta markası Mehry Mu, gökkuşağının güzelliğinden ilham alan rengarenk bir İlkbahar – Yaz 2019 koleksiyonu hazırladı.

Markanın kreatif direktörü Güneş Mutlu Mavituncalılar, yeni koleksiyonunda renkli bir dünya sunuyor. Koleksiyondaki yeni model Tambourine Bag gökkuşağı renkleri ile eğlenceli kombinler vadediyor.

Bu modelin dikkat çeken bir diğer özelliği de Suriyeli zanaatkarların ellerinde oyduğu kıvrımlı ahşap toplar ile dekore edilmiş olması.

Mehry Mu

Mehry Mu markası, tasarımcı Güneş Mutlu’nun bir zamanlar İstanbul Kapalı Çarşının gizli sokaklarında bulmuş olduğu canlı ikat kumaşlarına olan tutkusundan doğdu. Sıradan bir deri tote çantayı bu kumaşlarla astarlayan Mutlu, İstanbul caddeleriyle birlikte birçok yerde çok beğenilecek ufak bir el çantası koleksiyonu yaratmaya karar verdi. Rahat formu, ikat astarı ve şık Fatma’nın Eli süslemesiyle Rez çantalar hızlı bir şekilde popülerleşerek tanındılar.

Koleksiyona daha sonra Doğunun güzel tasarım unsurlarıyla donatılan rahat formlu spor el çantaları da dahil oldu. Fas’tan İstanbul’a kadar uzanan çiniler, kümbetler, saraylar, halılar ve mücevherler Mehry Mu’nun egzotik dünyasının daimi ilham kaynağı. Çantaların her biri İstanbul’da el işçiliğiyle yapılıyor.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.