Markaların İlkbahar/Yaz 2018 Reklam Kampanyaları

 

Daha Şubat ayının başlarında olsak da moda dünyası için havalar çoktan ısınmaya başladı bile. Markalar İlkbahar/Yaz 2018 reklam kampanyalarını yayınlamaya başlarken çıta her sezon gittikçe yükseliyor. Bu sezonki favori 10 reklam kampanyamızı paylaşalım öyleyse:

Calvin Klein

Her dönem kışkırtıcı reklamlara imza atan Calvin Klein bu sezon Kardashian-Jenner kardeşleri reklam yüzü yapmış. Markanın diğer bir SS18 reklam kampanyasında ise Cindy Crawford’un çocukları Kaia ve Presley Gerber kardeşler var. Anlaşılan o ki Calvin Klein ünlü kardeşlerin moda dünyasındaki etkisine inanıyor.

Giuseppe Zanotti

Mert Alaş ve Marcus Piggot’ın çektiği karelerde seksapel olmamasını beklemiyorduk değil mi? Giuseppe Zanotti için kamera arkasına geçen ikili hem Bella’nın hem de markanın seksi yüzünü resmetmişler.

 

Missoni

Harley Weir tarafından çekilen Kendall Jenner’lı Missoni reklamı bu sezonki favorilerimizden. Çölün ortasında rengarenk Missoni parçalarıyla çekilen bu kareler oldukça etkileyici.

Stuart Weitzman

Ayakkabılarıyla tanıdığımız Stuart Weitzman, çekilen karelerle olmasa da çalıştığı isimlerle iddialı bir reklama imza atmış. Karelerde Kate Moss ve Gigi Hadid’in olmasının yanısıra Mario Testino’nun çekmesiyle de bu sezon öne çıkan reklamlardan olmuş.

Chloe

Favorilerimizden biri ise Chloe. Turuncu- kahve tonlarda çekilen sıcak görüntülere eşlik olarak Steven Meisel minik bir kısa film de çekmiş. Tam anlamıyla Chloe kadınını resmetmeyi başaran çekimler bu sezonun en başarılılarından.

Jacquemus

Jacquemus’ta ise hem etkileyici hem de karanlık kareler var. David Luraschi tarafından çekilen bu kareyi sevdik mi ürkütücü mü bulduk karar veremiyoruz. Fakat gözümüze ilk çarpanın markanın mini çantaları ve markayla bütünleşmiş hasır şapkalar.

Valentino

Hadid kardeşler SS18 reklam kampanyalarını ele geçirmişler sanki…İşte bunlardan biri diğeri de Valentino. Gigi Hadid’in yüzü olduğu ve Inez&Vinoodh tarafından çekilen kareler Valentino’nun meşhur kırmızısını vurguluyor.

Dior

Patrick Demarchelier tarafından çekilen Sasha Pivovarova’lı kareler Dior’un genç bir kitleye hitap etmek istediğini duyurur nitelikte. Markanın iki sezondur ürettiği slogan tişörtlerinin ön plana çıkması bize bu parçaları daha da sık göreceğimizin sinyalini veriyor.

Gucci

Ve hepimizin en merak ettikleri arasında olan Gucci. Kimilerinin markanın gittikçe çıtayı yükselttiğini kimilerinin de hafif saçmalamaya başladığını düşündüğü markanın bu sezonki kampanyasının adı “Ütopya Fantazisi” . Çekilen 15 karede yer yer mitoloji, yer yer de sürreal referanslara rastlamak mümkün; bazı karelerde ise marka ünlü eserlere göndermelerde bulunuyor.

Bu kampanya için İspanyol sanatçı Ignasi Monreal’le işbirliği yapan Gucci

 

Bottega Veneta

Bottega Veneta’da ise birçok markanın aksine fotoğraf yerine kısa bir filmle karşılaşıyoruz. Etkileyici ve bir o kadar da gerilim dolu bu kısa filmin nedeni ise Y ve Z jenerasyonunun artık görsellerden çok kısa kliplerle ilgilenmesi. Markanın bu kampanya için bir fotoğrafçıyla çalışmaması da oldukça sıradışı olmuş. Dergilerde yayınlanacak bir kaç görselin kısa klipten alındığını söyleyen marka için bu büyük bir karar.

SS18 moda dünyası reklam çekimlerinde bizim dikkatimizi çeken ilk 10’u böyle özetleyebiliriz. Sizin favoriniz hangisi?

 

Eda Binark
Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.