2017 LVMH Ödülünün Kazananı Belli Oldu

LVMH ödüllerinde başvuruların ardından öncelikle ilk 21, ardından da 8 finalist belli oldu. Bu altı aylık süreci Moda Kariyeri olarak izledik ve paylaştık. Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden olan LVMH ödülünün 2017 kazananı ise belli oldu: Marine Serre.

Marine Serre ödülünü alırken

Marine Serre’in koleksiyonundan bir parça

Mart sonunda sitede 8 aday içinden favorilerimizi yazdığımız yazıya geri döndüğümüzde Marine Serre ismini favoriler içine koymadığımızın farkına vardık. Aslında hepsi birbirinden yetenekli bu 8 isim içinden favori seçmek oldukça zordu. Fakat 1.’liğin ilanından sonra Serre’in tasarımlarını inceleyince kendisinin yeteneğinin ve yaratıcılığın farkına varmamak imkansız. Serre, şu an halen Paris’te Balenciaga’da çalışıyor ve aynı zamanda da bir başka prestijli moda yarışması olan Andam’ın finalistleri arasında. Nicholas Ghesquiere ise Marine Serre için “Sadece 25 yaşında olmasına rağmen yaratıcılığı ve vizyonu yüksek olan biri. Kendi jenerasyonun sesi olduğuna eminim” açıklamasını yapıyor.

Kozaburo Akasaka

LVMH ödülünden bahsederken,  jürideki göz dolduran isimlerden bahsetmeyi de ihmal etmeyelim. Bu seneki 1.’yi açıklayan isim Rihanna oldu. Yarışmada 1.’lik dışında bir başka ödül de bulunuyor. Kazanana 300.000 Euro ödül verilirken, “Özel Ödül” kategorisi altında da her sene bir başka yarışmacıya 150.000 Euro veriliyor. Bu isim de Kozaburo Akasaka oldu. Akasaka’nın 90’ların müzik gruplarından ve New York’taki altkültürlerden ilham aldığı koleksiyonu bu ödülü hakkettiğini fazlasıyla gösteriyor.

Bakalım kazandıkları bu ödüllerle Marine Serre ve Kozaburo Akasaka’yı moda dünyasında nerelerde göreceğiz. İkisini de takip etmeye devam edeceğiz.

Eda Binark

Istanbul doğumluyum.Nişantaşı Işık Lisesi'nin ardından lisans eğitimimi London College of Fashion’da Fashion Design& Development bölümünde tamamladım. Istanbul'a dönüp bir sene Vakko’da satın alma ve merchandising asistanlığı yaptıktan sonra Londra’ya geri dönüp yine LCF'de Moda Yönetimi ve Stratejik Moda Pazarlaması yüksek lisansı yaptım. Mayıs 2016'dan beri Moda Kariyeri’nde içerik editörüyüm.

Henüz Yorum Yok

Cevap Bırak

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak.