Bir Chanel Kızı Lily-Rose Depp

Lily-Rose Melody Depp

27 Mayıs 1999 Fransa/Paris’de doğdu.
Y kuşağının son üyesi, Z kuşağının öncüsü

Şöhret sahibi bir ailenin kızı olmasından dolayı aslında çoğumuz onu tanıyoruz. Amerikalı oyuncu Johnny Depp ve Fransız şarkıcı/model Vanessa Paradis’in kızları Lily. Ailesinden gelen ünün yanısıra erken yaşta ve hızla atıldığı kariyer hayatı ve ses getiren stili kendisinin bu kadar çok konuşulmasının bir diğer nedeni.

Lily henüz 19 yaşında fakat ekranlar önündeki kariyeri 15 yaşındayken başladı. 2014 yılında Tusk filmi ile oynadığı küçük bir rol oyunculuk kariyerindeki ilk adımını attı. Devamında Yoga Hosers, The Dancer ve Natalie Portman ile birlikte rol aldığı son filmi Planetarium yer alıyor. Fakat oyunculuk kariyerinin bir kenara bırakırsak o aslında bir Chanel kızı.

Karl’ın İlham Perisi

Chanel ile olan tanışıklığı çok eski yıllara dayansa da markayla olan ilk iş birliği 2015 yılında Chanel güneş gözlüklerinin tanıtım yüzü olmasıyla başlıyor. Bu birlikteliği taçlandıran ikinci adım ise Chanel’in No.5 L’Eau kokusunun kampanya yüzü olması.

“Chanel her zaman benim hayatımın bir parçasıydı. Annem 18 yaşından beri onlarla çalışıyor ve ben de küçük yaştan beri onunla birlikte gidiyorum. Hatta altımda bezle Chanel ayakkabıları giydiğim bir fotoğraf bile var.”

Hemen hemen her röportajında Karl ile çalışmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu ve ona olan hayranlığını vurgulayan Lily, Chanel kızı olmaktan son derece memnun. Tarzıyla da bu memnuniyetini gösterir nitelikte. Çoğu zaman kırmızı halıda bir Chanel klasiğini kendi jenarasyonuna uygun şekilde kombinlemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Lily Stili

Aslında bu onun stil denklemi. Lily, marka olan, star parçaları yaşına ve tarzına uygun hale getirmesiyle farklılaşıyor. Couture bir parçayla çabasız bir şekilde bütünleşebiliyor. Çok şık bir crop Chanel tüvit ceketin altına deri bir pantolon giyebiliyor ya da bir chokerla oldukça klasik bir parçaya genç bir yorum katabiliyor. Örneğin en son Cannes Film Festivalinde Chanel marka bir kapüşonlu ve takımı olan bir şort tercih etti. Oldukça rahat ve günlük gözüken bu tarzı, kırmızı tüylü topuklularla kombinleyerek hem şık hem taze bir görüntüyle karşımızdaydı.

Bu, kendisinde en çok takdir ettiğim yönü aslında. Lily’nin kuşağı ve yaşıtları, özellikle onun gibi ün ve şöhrete sahip olanlar -onun dışındakiler dahi- estetiğe, makyaja, süse ve abartıya düşkünken, onun bir şekilde kendini 10 yaş büyük göstermeye çalışmayışı sanırım tarzını başarılı kılan en önemli etken. Seçtiği kıyafetlerin yanısıra çoğu zaman makyajsız ya da hafif makyajlı hali de bu tavrını bütünler nitelikte. Kendini tanıyor, doğal olarak stilini de doğru bir şekilde yansıtabiliyor.

Sadece giyiminde değil kişisel hayatında da benzer bir tutuma sahip. Fazla dikkat çekmek istemiyor.

Kendim hakkında çok fazla şey yayınlamaktan hiç hoşlanmıyorum. İnsanlara bir kez hayatınıza dahil olma imkanı verdiğinizde daima daha fazlasını istiyorlar.

Lily’nin bu tavrı ve oldukça karakteristik fiziksel özellikleri, Karl’ın ilham perisine dönüşmesi için yeterli oldu. İkilinin manevi bağlarının yanısıra güçlü bir iş ilişkileri var. Karl bir röportajında Lily’den şöyle bahsediyor: “Lily küçüklüğünden beri sık sık Chanel’in atölyelerine gelirdi. Çok tatlı bir çocuktu. Fakat kim bilebilirdi ki o çocuğun bu kadar erken yaşta böylesine olgun ve güçlü bir karaktere sahip olacağını?”

Her ne kadar kendinden yaşça büyük insanlarla takılıyor ve yaşıtlarına göre olgun davranıyor olsa da en nihayetinde o bir genç kız ve her genç kız gibi partilere gitmekten, hazırlanıp giyinmekten çok keyif alıyor. “Lise partisi bile olsa gece için hazırlanmak saç ve makyajımı yapmak çok hoşuma gidiyor, bence çok eğlenceli” Bunun dışında günlük hayatında da stili yaşıtlarından çok da uzak değil. Olabildiğince rahat ve basic bir giyim tercih ediyor. Bir jean bir tişört çoğu zaman yeterli. Tişört değil de klasik bir Chanel üst dahi olsa, dar bir jean altına giymek için oldukça uygun. En azından Lily böyle düşünüyor.

Amacım ünlü olmak, çok fazla tanınmak değil. Ben sadece hayalimi yaşamak, oyuncu olmak istiyorum. Çünkü böylelikle her şey yerine oturuyor.

Seda Balatekin
Seda Balatekin

Lisede dil bölümünü bitirdikten sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne başladım, halen devam etmekteyim. Tasarımla alakalı birden çok alanda çeşitli iş tecrübelerim oldu. Son zamanlarda ağırlıklı olarak styling ve moda editörlüğü alanlarında çalışıyorum.

Henüz yorum yok

Yorum yap

Email adresin yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.